به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)،به نقل از کیتکو نیوز، علی رغم رشد اقتصادی مثبت و محکم آمریکا در سال ۲۰۱۸ میلادی، موسسه کاپیتال اکونومیکس به سرمایه گذاران بین المللی نسبت به کاهش رشد اقتصادی آمریکا به ۱٫۳ درصد در سال ۲۰۲۰ میلادی هشدار داده است.
بر اساس این گزارش موسسه کاپیتال اکونومیکس اعلام کرد: رشد اقتصادی آمریکا امسال تحت تاثیر اجرای سیاست های محرک مالی به بیش از ۲٫۹ درصد خواهد رسید ولی با کاهش تاثیر سیاست های مالی انبساطی و افزایش نرخ بهره فدرال رزرو، رشد اقتصادی آمریکا در سال ۲۰۱۹ به کمتر از ۲ درصد و در سال ۲۰۲۰ به کمتر از ۱٫۳ درصد کاهش خواهد یافت.
به نظر می رسد افزایش نرخ بهره فدرال رزرو طی ماه های آینده یک مانع بزرگ برای رشد اقتصادی آمریکا خواهد بود. این مساله به معنای یک رکود بزرگ در سال ۲۰۲۰ میلادی است.
تشدید جنگ تجاری بین آمریکا و سایر کشورهای بزرگ جهان نیز می تواند فشار زیادی را بر رشد اقتصادی وارد کند. بهبود رشد اقتصادی در کوتاه مدت ممکن است فدرال رزرو را برای افزایش ۴ بار نرخ بهره طی ۱۲ ماه آینده تشویق کند. ولی این اقدام فدرال رزرو در نهایت به ضرر رشد اقتصادی خواهد بود.
ولی سئوال مهم این است که وقوع رکود اقتصادی در آمریکا چه تاثیری بر قیمت طلا خواهد داشت. موسسه کاپیتال اکونومیکس پیش بینی می کند که قیمت طلا تا پایان امسال به بیش از ۱۳۰۰ دلار در هر اونس خواهد رسید. ولی تشدید رکود اقتصادی آمریکا می تواند قیمت طلا را تا ۱۴۰۰ دلار طی دو سال آینده افزایش دهد.
به نوشته طلا،پیش بینی این موسسه سرمایه گذاری نشان می دهد که قیمت هر اونس طلا تا پایان سال ۲۰۱۹ میلادی به بیش از ۱۳۵۰ دلار و تا پایان ۲۰۲۰ میلادی نیز به ۱۴۰۰ دلار خواهد رسید.
 

منبع خبر: http://banker.ir/news/223436/چشم-انداز-نگران-کننده-اقتصاد-آمریکا