شاخص کل هم ‌وزن اما با کاهش ۲۱۴ واحدی عدد ۱۸ هزار و ۹۲۲ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص سهام آزاد شناور نیز با کاهش ۲ هزار و ۸۰ واحدی به رقم  ۱۲۵ هزار و ۹۳ واحد دست یافت.

*معاملات بازار فرابورس

امروز شاخص بازار فرا‌بورس با کاهش بیش از ۲۰ واحدی، به پله ۱۲۹۶ واحدی رسید.

همچنین در بازار فرا‌بورس تعداد ۸۲۴ هزار و ۶۳۵ سهم اوراق بهادار به ارزش ۲ میلیون و ۹۸۲ هزار و ۱۷۲ ریال در بیش از ۵۹ هزار نوبت معاملاتی داد و ستد شد.

در معاملات بازار فرابورس نماد‌های سهامی ذوب آهن اصفهان، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی، پتروشیمی زاگرس، فولاد هرمزگان جنوب و ریل پرداز سیر با روند نزولی و نماد هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه و گروه کاغذ پارس با روند صعودی به کار خود پایان دادند.

بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های گسترش نفت و گاز پارسیان با ۶۵ واحد ، پتروشیمی خارک با ۳۴واحد و پتروشیمی مبین با ۳۲ واحد افزایش بیشترین تأثیر مثبت را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های  ملی صنایع مس ایران با ۲۰۸ واحد، فولاد مبارکه با ۱۸۰ واحد و تاپیکو با ۱۲۸ واحد کاهش، بیشترین تاثیرمنفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از ۷۱۹ میلیارد و۴۴۷ میلیون تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۱۴۸ هزار و ۶۳۲ نوبت داد و ستد بود.

منبع خبر: http://www.boursenews.ir/fa/news/177830/ریزش-۱۶۴۵-واحدی-شاخص-کل-عقب‌نشینی-بورس-پس-از-۹-روز-صعود