شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز یک شنبه ۲۰ خرداد ماه ۹۷ با کاهش ۱۶۱ واحدی روی رقم ۹۵ هزار و ۹۱۵ واحد ایستاد.

شاخص کل هم ‌وزن اما با افزایش ۴۵واحدی عدد ۱۷ هزار و ۴۳۵ واحد را به نمایش گذاشت.شاخص سهام آزاد شناور نیز با کاهش ۱۸۴ واحدی به رقم ۱۰۵ هزار و ۳۶۶ واحد دست یافت.

شاخص بازار اول اما در حالی با کاهش ۲۱۶ واحدی به رقم ۶۹ هزار و ۱۵ واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش ۲۰۲ واحدی عدد ۱۹۹ هزار و ۵۱۷ واحد را به نمایش گذاشت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با کاهش ۲ واحدی روی رقم یک هزار و ۱۰۴ واحد ایستاد.

بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت های پتروشیمی جم با ۳۸ واحد ، مخابرات ایران با ۳۵ واحد و تاپیکو با ۲۷ واحد افزایش بیشترین تأثیر مثبت را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه با ۸۸ واحد، پالایش نفت اصفهان با ۸۵ واحد و پالایش نفت بندر عباس ۴۶واحد کاهش، بیشترین تاثیرمنفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از ۲۲۳ میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از ۸۲۱ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۹۸ هزار و ۴۱۶ نوبت داد و ستد بود.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های واسپاری ملت، بیمه کوثر، اوراق اختیار خرید و اختیار فروش تبعی سهام گروه دارویی سبحان، فنرسازی خاور، سیمان هگمتان، رینگ‌سازی مشهد، گروه دارویی سبحان، پتروشیمی شیراز، سرمایه‌گذاری ساختمان تهران، سیمان درود، گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید از سوی ناظر بازار سهام متوقف و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های پالایش نفت اصفهان، ایران‌خودرو، شوکو پارس، سرمایه‌گذاری امید، اوراق اختیار معامله خرید و فروش سهام شرکت‌های ایران‌خودرو و پالایش نفت اصفهان، صنعتی پارس‌مینو، آسان‌پرداخت پرشین بازگشایی شدند.

امروز همچنین آگاهی عرضه ۹۱٫۴۸ درصد سهام شرکت سولیران به قیمت پایه ۱۰۸ میلیارد و ۱۲۰ میلیون و ۶۲۵ هزار و ۶۶۵ تومان برای عرضه از طریق بازار پایه فرابورس برای عرضه در روز چهارشنبه هفته آینده منتشر شد.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت تولید مواد اولیه دارویی البرزبالک با توجه به اطلاعات دریافتی مبنی بر عدم رعایت الزامات دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت‌های ثبت‌شده نزد سازمان بورس در مورد عدم ارائه صورت‌های مالی و گزارش تفصیلی سالیانه حسابرسی نشده تعلیق شد.

به گزارش فارس، امروز در بازار ۲ بورس تهران که به معاملات درون‌گروهی سهامدار عمده اختصاص دارد، ۱۲۳ میلیون سهم ذوب‌آهن اصفهان به ارزش بیش از ۱۰ میلیارد تومان با معاملات انتقالی میان سهامداران عمده روبه‌رو بود.

همچنین کمتر از ۶۰ میلیون سهم سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی به ارزش ۱۰ میلیارد تومان معاملات انتقالی را تجربه کرد، در بیمه دی نیز کمتر از ۱۴٫۵ میلیون سهم به ارزش بیش از یک و نیم میلیارد تومان از سوی سهامداران عمده با معاملات انتقالی روبه‌رو شد.

بیش از ۶ میلیون سهم معدنی و صنعتی چادرملو به ارزش بیش از یک و نیم میلیارد تومان توانست معاملات انتقالی را تجربه کند.

همچنین ۵ میلیون سهم فولاد خوزستان به ارزش کمتر از ۳ میلیارد تومان به کدهای درون‌گروهی سهامداران عمده اختصاص یافت.

در مخابرات ایران اما امروز ۵ میلیون سهم به ارزش بیش از یک میلیارد تومان توانست معاملات انتقالی را از سوی سهامدار عمده تجربه کند.

براساس این گزار ش امروز بورس تهران در حالی با داغ‌تر شدن اخبار تأثیرگذار بر بازارهای جهانی و حوزه سیاست خارجی، شاهد اصلاح قیمتی سهم در اغلب نمادهای معاملاتی بود که معامله‌گران کم تعداد بازار سهام ترجیح دادند، امروز در سهم‌های برخوردار از سرمایه کوچک یا سهام‌شناوری پایین تمرکز کردند.

در این میان گروه غذایی‌ها و معدنی‌ها نیز در کانون توجه بورس‌بازها قرار دارند.
 

منبع خبر: http://www.akhbarbank.com/news/61129/عقب-گرد-۱۶۱-واحدی-شاخص-کل-بورس