به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)،به نقل از رویترز، فدرال رزرو آمریکا اعلام کرد: افزایش قیمت مسکن و ارزش سهام موجب شده است تا خالص سرمایه و ثروت شهروندان آمریکایی در سه ماه نخست ۲۰۱۸ میلادی با یک تریلیون دلار افزایش روبرو شده و به بیش از ۱۰۰٫۸ تریلیون  دلار برسد.
بر اساس این گزارش خالص سرمایه و ثروت آمریکایی ها اکنون نسبت به سه ماه نخست ۲۰۱۷ میلادی با رشد ۶ تریلیون دلاری روبرو شده است.
ارزش ثروت و دارایی شهروندان آمریکایی از زمان وقوع بحران مالی و اقتصادی ۲۰۰۷-۲۰۰۹ میلادی روندی صعودی داشته و شرایط بازار اشتغال نیز بهبود یافته است.
نرخ بیکاری آمریکا در ماه می به کمتر از ۳٫۸ درصد رسید که این پایین ترین رقم در ۱۸ سال اخیر به شمار می رود. ارزش سهام در بورس وال استریت نیز از زمان به قدرت رسیدن ترامپ در نوامبر ۲۰۱۶ میلادی، ۳۰ درصد رشد داشته است.
میزان استقراض خانوارهای آمریکایی نیز در سه ماه نخست امسال ۳٫۳ درصد رشد داشته است. این رقم در سه ماه پایانی ۲۰۱۷ میلادی با رشد ۴٫۶ درصدی روبرو شده بود.
به نوشته طلا،ارزش دارایی های مالی مردم آمریکا در این مدت با رشد ۵۱۱ میلیارد دلاری روبرو شده و ارزش مسکن و مستغلات نیز بیش از ۴۹۰ میلیارد  دلار رشد داشته است.
 

منبع خبر: http://banker.ir/news/222855/ثروت-خالص-آمریکایی-ها-چقدر-است؟