به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)،به نقل از رویترز، در حالی که ارزش دلار آمریکا در برابر ارزهای معتبر بین المللی پس از انتشار آمارهای تورم با کاهش نسبی روبرو شده، قیمت طلا با تغییر چندانی همراه نبوده است.
بر اساس این گزارش قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی به ۱۳۲۱ دلار رسیده است. قیمت طلا روز گذشته نیز برای لحظاتی به بیش از ۱۳۲۲ دلار رسید که این بالاترین رقم از اواخر آوریل بوده است.
شاخص ارزش دلار آمریکا نیز که اوایل هفته جاری به بالاترین سطح خود در ۴ سال و نیم اخیر رسیده بود، با افت نسبی روبرو شده است.
تازه ترین آمارهای رسمی نشان می دهد که نرخ تورم مصرف کننده در اقتصاد آمریکا طی ماه آوریل کمتر از حد انتظارات افزایش داشته است. این مساله می تواند بر روند افزایش نرخ بهره از سوی فدرال رزرو طی ماه های آینده تاثیر داشته باشد.
بانک مرکزی انگلیس در حالی در پایان نشست روز پنجشنبه خود نرخ بهره را تغییر نداده است که سایه سنگین خروج از اتحادیه اروپا به شدت اقتصاد این کشور را تحت تاثیر قرار داده است.
به نوشته طلا،دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نیز شب گذشته اعلام کرده است که ۲۲ خردادماه در سنگاپور با رهبر کره شمالی دیدار خواهد کرد.
وزیر نفت ایران گفته است که تحریم های آمریکا علیه تهران تاثیری بر قیمت جهانی نفت نخواهد داشت.
 

منبع خبر: http://banker.ir/news/219951/تثبیت-قیمت-جهانی-طلا-در-مبادلات-روز-جمعه