به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)،به نقل از کیتکو نیوز، جدیدترین نظرسنجی حاکی است که تشدید تنش های ژئوپلیتیک عامل اصلی افزایش احتمالی قیمت طلا در هفته آینده است.
بر اساس این گزارش قیمت طلا در روزهای گذشته تحت تاثیر نگرانی های مربوط به اقدام نظامی آمریکا در سوریه قرار داشته است.
در نظرسنجی این هفته ۱۶ کارشناس اقتصادی وال استریت شرکت کردند که ۱۱ نفر معادل ۶۹ درصد پیش بینی کردند قیمت طلا در روزهای آینده افزایش خواهد یافت. ۳ نفر معادل ۱۹ درصد اعلام کردند قیمت طلا با کاهش همراه خواهد بود و ۲ نفر معادل ۱۳ درصد نیز بر این باورند که قیمت طلا تغییری نخواهد کرد.
به نوشته طلا ،در نظرسنجی آنلاین نیز ۲۱۴۲ نفر شرکت کردند که ۱۷۶۴ نفر معادل ۸۲ درصد به افزایش قیمت طلا در هفته آینده رای دادند. این بالاترین تعداد شرکت کننده در نظرسنجی آنلاین کیتکو نیوز از اواسط ژانویه بوده است.
۲۶۷ نفر دیگر معادل ۱۲ درصد نیز پیش بینی کردند قیمت طلا با کاهش روبرو خواهد شد و ۱۱۱ نفر معادل ۵ درصد نیز اعلام کردند قیمت طلا تغییری نمی کند.
هفته گذشته ۵۷ درصد کارشناسان اقتصادی و ۴۷ درصد سرمایه گذاران بین المللی پیش بینی کرده بودند قیمت طلا با افزایش روبرو می شود.
توصیه کارشناسان اقتصادی به سرمایه گذاران بین المللی این است که از منفی های قیمت طلا بهترین استفاده را برای خرید داشته باشند.
 

منبع خبر: http://banker.ir/news/216978/طلا-در-روزهای-آینده-خواهد-درخشید