به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)،به نقل از کیتکو نیوز، ریچارد بیکر سردبیر نشریه یورکا ماینر تاکید کرد: افزایش قیمت جهانی طلا در روزهای اخیر تحت تاثیر تنش های تجاری بین آمریکا و چین بوده است.
بر اساس این گزارش وی افزود: کاهش شاخص سهام در بازارهای مالی نیز تاثیر زیادی بر افزایش قیمت جهانی طلا داشته است. در صورتی که طلا بتواند سطح مقاومتی ۱۳۵۰ دلاری را بشکند، این مساله سرآغاز رشد چشمگیر قیمت این فلز گرانبها در روزهای آینده خواهد بود.
چارلی ندوس استراتژیست ارشد موسسه لاسال فیوچرز تاکید کرد: کاهش ارزش دلار آمریکا و نگرانی های مربوط به جنگ تجاری بین آمریکا و چین عامل اصلی افزایش قیمت طلا بوده است. در شرایط کنونی نگرانی های سیاسی زیادی وجود دارد. بازارهای بین المللی بر این باورند که فدرال رزرو تمایلی برای افزایش ۴ بار نرخ بهره در سال ۲۰۱۸ میلادی ندارد.
به نوشته طلا،کن موریسون تحلیلگر ارشد اقتصادی نیز پیش بینی کرده است که قیمت جهانی طلا به زودی تا سطح ۱۳۶۰ دلار در هر اونس افزایش خواهد یافت.
وی بر این باور است که تشدید تنش های تجاری بین آمریکا و چین می تواند موجب افزایش تقاضای مکان امن سرمایه گذاری برای طلا شود.

منبع خبر: http://banker.ir/news/216570/رشد-چشمگیر-قیمت-طلا-در-روزهای-آینده