از میان ۱۹ کارشناس بازار که در نظرسنجی طلای وال استریت شرکت کردند، ۸ نفر یا ۴۲ درصد کاهش قیمت طلا و ۷ نفر یا ۳۷ درصد افزایش قیمت این فلز ارزشمند را پیش بینی کردند در حالی که ۴ نفر یا ۲۱ درصد نسبت به روند قیمت طلا در هفته جاری نظری نداشتند.

در این بین، ۴۶۰ سرمایه‌گذار که شمار آنها کمتر از حد معمول بود، در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز شرکت کردند که از میان آنها، ۲۰۲ نفر یا ۴۴ درصد نسبت به افزایش قیمت‌ها در هفته جاری خوش‌بین بودند و در مقابل، ۱۸۷ نفر یا ۴۱ درصد کاهش قیمت‌ها را پیش‌بینی کردند در حالیکه ۷۱ نفر یا ۱۵ درصد نیز نظری نداشتند.

برای هفته گذشته، ۶۵ درصد از کارشناسان وال استریت و ۴۷ درصد از سرمایه گذاران نسبت به روند قیمت طلا بدبین بودند که نظر درستی بود. هر اونس طلا برای تحویل در آوریل در معاملات روز جمعه بازار آمریکا با ۵.۵۰ دلار یا ۰.۴ درصد کاهش، در ۱۳۱۲.۳۰ دلار بسته شد و برای کل هفته حدود ۰.۹ درصد کاهش قیمت نشان داد.

شماری از معامله گران و تحلیلگران خاطرنشان کرده اند که قیمت طلا اخیرا نوسان داشته و در بازه محدودی معامله شده است.

آدریان دی، مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی آدریان دی به کیتکونیوز گفت: ممکن است قیمت طلا تا یک هفته آینده یا بیشتر همچنین در بازه محدودی بماند اما عوامل عرضه و تقاضای این فلز زرد مثبت مانده اند.

در مقابل، افشین نوابی، مدیر معاملات در شرکت ام کی اس پیش بینی کرد قیمت طلا که اخیرا رشد چندانی نداشته است، افزایش بیشتری پیدا کند.

شون لاسک، مدیر معاملات شرکت والش تریدینگ نیز انتظار دارد طلا از نگرانیهای ژئوپلیتیکی سود ببرد در حالی که انتظار می رود جروم پاول، رییس بانک مرکزی آمریکا نیز برخلاف آنچه تصور می رود، در بالا بردن نرخهای بهره شتاب به خرج ندهد.

منبع خبر: http://www.akhbarbank.com/news/59332/طلا-کدام-جهت-می-رود