به گزارش خبرآنلاین به نقل از سی ان بی سی،فیس بوک که دومین ارایه کننده تبلیغات آنلاین ارزهای رمزگذاری شده است هم اقدام مشابهی در ماه ژانویه انجام داده بود.

غول تکنولوژی گوگل اعلام کرده که ممنوعیت تبلیغات هر نوع پول رمزپایه را از ماه ژوئن اجرایی خواهد کرد.

ارزش بیت کوین که در اواخر ژانویه ۱۲ درصد کاهش یافته بود، به دنبال اظهارات مقامات گوگل مبنی بر ممنوعیت تبلیغات مرتبط با ارزهای رمزنگار و عرضه اولیه آنها بر روی پلت فورم این شرکت از اول ژوئن، با سیر نزولی روبرو شد. در همین حال در ۲۴ ساعت گذشته قیمت بیت کوین، اتریوم و ریپل تقریبا ۲ درصد کاهش پیدا کرد و هر واحد بیت کوین به کمی بیشتر از ۹ هزار دلار رسید.

 پیش از این فیس بوک اعلام کرده بود که هر گونه تبلیغات مرتبط با ارزهای رمزنگار را ممنوع خواهد کرد. مدیر بخش تبلیغات گوگل اعلام کرد نمی توانیم پیش بینی کنیم که ارزهای رمزنگار در آینده به چه سمتی خواهند رفت؛ اما به اندازه کافی مشتریانی را دیده ایم که از طریق ارزهای رمزنگار متضرر شده اند یا پتانسیل آسیب دیدن را بواسطه ارزهای رمزنگار دارند و این دلیلی است که قصد داریم با نهایت احتیاط به آن نزدیک شویم.

بری کلی مدیر شرکت مالیBKCM  می گوید:«البته سرکوب می تواند موجب افزایش ارزش پول دیجیتال شود،تبلیغات در فیس بوک و گوگل هیچ تاثیری بر قیمت ندارد.»
 
 

منبع خبر: http://www.akhbarbank.com/news/59291/گوگل-پول-های-رمزپایه-تحریم