به گزارش اخبار بانک به نقل از خبرآنلاین،با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال و شروع سفرهای نوروزی تقاضا برای دلار رو به افزایش گذاشته و این موضوع موجب شده تا صرافی ها از فروش دلار به مسافران خودداری کنند.بیشتر صرافی ها عنوان می کنند که دلار ندارند و تنها می توانند یورو با شرایطی که بانک مرکزی اعلام کرده، تحویل دهند.

یکی از قوانین علم اقتصاد توازن بین عرضه و تقاضا برای تعادل قیمت است.وقتی عرضه زیاد باشد،قیمت کاهش می یابد و برعکس وقتی تقاضا زیاد و عرضه کم باشد،قیمت افزایش می یابد.به نظر می رسد بانک مرکزی بر اساس همین قاعده،عرضه دلار را به بازار کاهش داده و در نتیجه دلار به کانال ۴۸۰۰ تومانی بازگشته است.

به همین دلیل امروز دلار در بازار ۴۸۱۰ تومان شد،یوروز ۵۸۷۴ تومان و پوند انگلیس۶۹۳۰ تومان نرخ خورد.

البته قیمت دلار در صرافی های بانکی ۴۷۹۴ تومان و دلار در بازار سلیمانیه هم ۴۸۲۹ تومان بود.نرخ حواله ارزی دلار هم امروز ۴۸۸۵ تومان بود.دلار در مرکز مبادلات ارزی که به ارز مبادله ای معروف است،امروز ۳۷۶۹ تومان بود.


در بازار طلا،مثقال ۶۶۴ هزار تومان و  هر گرم طلای ۱۸ عیار ۱۵۳ هزار تومان بود.

در بازار سکه،هر قطعه سکه امامی با ۲۴ هزار تومان افزایش به یک میلیون و ۶۳۸ هزار و ۵۰۰ تومان رسید.سکه بهار آزادی طرح قدیم هم با ۴۴ هزار تومان افزایش یک میلیون و ۶۲۰ هزار تومان رسید.نیم سکه ۱۵ هزار تومان افزایش داشت و به ۸۰۱ هزار تومان رسید.

ربع سکه هم ۵ هزار تومان افزایش داشته و ۵۰۱ هزار تومان شد.سکه گرمی هم امروز ۳۴۱ هزار تومان شد.

سکه تحویل آبان امروز یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان شد.

شاخص بورس امروز ریخت و به ۹۵ هزار و ۵۲۵ واحد رسد.بیت کوین امروز ۹ هزار و ۹۲۵ دلار رقم خورد.
 

منبع خبر: http://www.akhbarbank.com/news/59289/قیمت-ارز-سکه-چهارشنبه-23-اسفند