به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)،به نقل ازکیتکو نیوز، اکثر کارشناسان اقتصادی و سرمایه گذاران و تجار بین المللی که در نظرسنجی این هفته شرکت کرده اند به کاهش قیمت طلا رای داده اند.
به اعتقاد شرکت کنندگان در این نظرسنجی ۲ عامل اصلی بر کاهش احتمالی قیمت طلا در روزهای آینده موثر خواهد بود. نخستین عامل انتشار آمارهای اشتغال آمریکا در ماه فوریه است که احتمالا موجب افزایش نرخ بهره فدرال رزرو طی ماه های آینده و تقویت ارزش دلار خواهد شد و عامل دوم آمادگی ترامپ برای دیدار و گفتگو با رهبر کره شمالی است که تا حد زیادی تنش های سیاسی در شبه جزیره کره را کاهش داده است.
۱۷ کارشناس ارشد اقتصادی در نظرسنجی این هفته شرکت کردند که ۱۱ نفر معادل ۶۵ درصد پیش بینی کردند قیمت طلا کاهش خواهد یافت. ۲ نفر معادل ۱۲ درصد اعلام کردند قیمت طلا افزایش می یابد و ۴ نفر معادل ۲۴ درصد نیز بر این باورند که قیمت طلا تغییری نمی کند.
به نوشته طلا،در نظرسنجی آنلاین نیز ۶۶۳ نفر شرکت کردند که ۳۱۴ نفر معادل ۴۷ درصد به کاهش قیمت طلا رای دادند، ۲۷۰ نفر دیگر معادل ۴۱ درصد پیش بینی کردند قیمت طلا صعودی خواهد بود و ۷۹ نفر معادل ۱۲ درصد نیز اعلام کردند قیمت طلا تغییری نمی کند.
 

منبع خبر: http://banker.ir/news/216204/جدیدترین-نظرسنجی-کیتکو-درباره-قیمت-طلا