اقتصاد ایرانی: هر چند که به طور سنتی، ثروتمندترین مناطق آمریکا در نیویورک و سیلیکون والی بوده اند، اما سرشماری های جدید نشان می دهد مناطق مرکزی این کشور هم رو به توسعه هستند.

به گزارش ایسنا به نقل از بلومبرگ، تجزیه و تحلیل های سرشماری سال ۲۰۱۶ آمریکا نشان می دهد برای دومین سال متوالی از آغاز رصد ۱۰۰ منطقه ثروتمند آمریکا، منطقه “اترتون” در ایالت کالیفرنیا، اعیان نشین ترین منطقه این کشور است. این منطقه به وسعت ۶ مایل مربع در نزدیکی دانشگاه استنفورد و “منلو پارک” که خانه شرکت هایی چون فیس بوک و سایر شرکت های سرمایه گذاری است قرار دارد.

میانگین درآمد خانوارهای ساکن این منطقه در سال ۲۰۱۶ به ۴۴۳ هزار و ۴۰۳ دلار رسید که ۵۰ هزار دلار بیشتر از میانگین منطقه “چری هیلز” در کلرادو است که در رتبه دوم قرار دارد. منطقه “اسکارزدیل” با میانگین ۳۸۷ هزار و ۶۰۰ دلاری در رده سوم قرار دارد.

مناطق “لس آلتوس هیلز” و “هیلز بورو” که هر دو در کالیفرنیا قرار دارند نیز با میانگین درآمد ۳۷۳ هزار و ۸۰۰ دلار و ۳۵۰ هزار و ۹۰۰ دلار، به ترتیب در رده های چهارم و ششم قرار دارند و منطقه “شورت هیلز” نیوجرسی با میانگین ۳۵۴ هزار و ۵۰۰ دلار در رده پنجم قرار دارد.  

در بین مناطق تازه اضافه شده به این فهرست، نام سه منطقه از شیکاگو هم به چشم می خورد. میانگین درآمد سالانه ساکنان منطقه “کلارندون هیلز” در ایلینویز با ۱۵ درصد افزایش به ۱۹۹ هزار و ۳۲۵ دلار رسیده است و بدین ترتیب، این منطقه با ۱۵ درصد افزایش، شاهد بیشترین افزایش در میانگین درآمد ساکنان خود بوده است.

تجزیه و تحلیل های بلومبرگ نشان می دهد برای رسیدن به ۱۰۰ منطقه اعیانی نشین آمریکا، میانگین درآمد ساکنان آن باید حدود ۲۰۰ هزار دلار در سال باشد که نسبت به ۱۹۰ هزار دلار سال گذشته، افزایش نشان می دهد.

منبع خبر: http://www.ireconomy.ir/fa/page/33931/%D8%A8%D8%A7+%D8%AB%D8%B1%D9%88%D8%AA%D9%85%D9%86%D8%AF%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86+%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%B7%D9%82+%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7+%D8%A2%D8%B4%D9%86%D8%A7+%D8%B4%D9%88%DB%8C%D8%AF.html