به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)،به نقل از رویترز، تضعیف دلار و نگرانی ها از وقوع یک جنگ تجاری در جهان بعد از اعلام طرح ترامپ برای وضع تعرفه بر واردات فولاد و آلومنیوم موجب شد تا قیمت طلا امروز با افزایش مواجه شود.
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰٫۲ درصد افزایش به ۱۳۲۲ دلار و ۵۵ سنت رسید، در حالی که قیمت طلای آمریکا برای تحویل در ماه آوریل با ۰٫۳ درصد افزایش به ۱۳۲۳ دلار و ۳۰ سنت رسید.
شاخص دلار در برابر سبد ارزهای متبر جهانی امروز با ۰٫۲ درصد کاهش مواجه بود. اواخر هفته گذشته و به دلیل نگرانی ها از وقوع جنگ تجارِ، ارزش دلار در برابر ین ژآپن به پایین ترین رقم ها در ۱۶ ماه گذشته رسید.
بارناباس گان، تحلیلگر او سی بی سی گفت: «تهدید ناشی از عملی شدن تعرفه های آلومنیوم و فولاد همچنان یکی از احتمالات است و به همین دلیل است که قیمت طلا در روزهای آینده همچنان در این سطح باقی خواهد ماند.»
به رغم واکنش منفی متحدان تجاری آمریکا ترامپ تاکنون حاضر نشده از تصمیم خود مبنی بر وضع تعرفه بر واردات فولاد و آلومنیوم عقب نشینی کند.
استفن اینز، تحلیلگر بازار طلا گفت: «با توجه به ماهیت غیرقابل پیش بینی احساس حاکم بر بازار، در کوتاه مدت سرمایه گذاران همچنان به سرمایه گذاری در بازارهای امنی نظیر بازار طلا ادامه خواهند داد.»
اما این هفته و در حالی که فشارها برای متوقف کردن برنام هاهی دولت ترامپ جهت وضع تعرفه های وارداتی افزایش یافته، نگرانی ها اندکی فروکش کرده است. در حال حاضر بازارها پیشنهادات ترامپ را به بیشتر به مثابه یک تاکتیک مذاکراتی تلقی می کنند تا یک پیشنهاد سیاستگذاری جدی.
به نوشته تسنیم ،انتظار می رود ترامپ در اواخر این هفته پیشنهاد خود برای افزایش تعرفه واردات فولاد و آلومنیوم را نهایی کند، هرچند که برخی ناظران می گویند این اتفاق ممکن است هفته آینده رخ دهد.

منبع خبر: http://banker.ir/news/216017/طلا-۱۳۲۲-دلاری-شد