حمید حاج اسماعیلی، فعال کارگری در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، درباره طرح «اعاده اموال نامشروع»گفت:اگر تا کنون نظارت های دقیق بر درآمدهای افرادذ می بود عده ای تا این اندازه پولدار نمی شدند. میزان درآمد افراد در سمت های مختلف مشخص است، ثروت برخی مسئولان جای تعجب دارد که چگونه در بازه زمانی ۳۰ ساله این میزان درآمد کسب کرده اند.

 وی  ادامه داد: هر زمانی که این قانون اجرایی شود به نفع کشور و نظام است. اجرای این قانون عین عدالت و انصاف است. به نظرم تمام مردم با این کار موافق هستند. ایجاد شکاف طبقاتی بین مردم و مسئولان و ضعیف تر شدن هر روز مردم باعث شده است که مردم نسبت به نظام بی اعتماد و ناراضی باشند و اجرای چنین قانونی بازگشت اعتماد به نظام و انقلاب اسلامی است.

این فعال کارگری با بیان اینکه اجرای طرح «اعاده اموال نامشروع» گامی برای اجرای عدالت است اظهار داشت:در سال‌های گذشته مسئولانی بوده‌اند که ثروت‌های بادآورده داشته‌اند،  البته مسئولانی که با رانت اموالی را به دست آورده‌اند باید شناسایی و اموالی که آنها کسب کرده‌اند به بیت‌المال بازگردانده شود. باید با تصویب قانون به مسئولانی که بر سر سفره انقلاب می‌نشینند گوشزد کرد که نباید به آن دست‌درازی کنند.

به گزارش تسنیم، در صورت تصویب این طرح هیئتی متشکل از نهادهای نظارتی، امنیتی و قضایی وظیفه بررسی اموال مسئولان در دهه‌های گذشته را در دستور کار خود قرار می‌دهد و پس از بررسی‌ها در صورت حصول اطمینان از نامشروع بودن این اموال، آنها را به بیت‌المال بازمی‌گرداند. این طرح دوفوریتی برپایه اصل ۴۹ و ۱۴۲ قانون اساسی تدوین شده است.

منبع خبر: http://www.khabarpardaz.com/view-131842.html