مسعود کرباسیان در جمع اعضای هیات اقتصادی اعزامی به چهاردهمین کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه افزود: روسای جمهوری ایران و روسیه تعاملات خوبی دارند و سفر رئیس جمهوری کشورمان به هند دستاوردهای فراوانی برای کشورمان داشته است و ما نیز باید موضوع تحقق هر چه زودتر راه گذار سه جانبه روسیه، ایران و هند را دنبال کنیم چرا که پروژه ارزشمندی است.

به گزارش ایرنا،وی در ادامه به سفیر ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه به ایران اشاره کرد و گفت: مقام های دو کشور در خصوص راه گذر سه جانبه روسیه، ایران و هند به توافق رسیده اند و امیدوارم به روند اجرایی کار سرعت دهیم چرا که در سطح مقامات ارشد این سه کشور، کارها به خوبی پیش می رود.

کرباسیان در ادامه در پاسخ به پرسش خبرنگاران ایرانی در خصوص اهمیت چهاردهمین اجلاس همکاری های اقتصادی ایران و روسیه نیز گفت: در این کمیسیون زمینه های کاری جدید در حوزه های مختلف انرژی، بانک و بیمه، کشاورزی، گمرک، صنعت را دنبال خواهیم کرد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی ایران در ادامه گفت: خوشبختانه روابط با روسیه به نحوی است که در زمینه خطوط اعتباری، صنعتی و سایر حوزه ها همکاری ها شروع شده است و رو به گسترش است؛ امیدواریم در این کمیسیون، موارد مورد بررسی و در صورت مشکل در اجرای برخی پروژه ها، بازنگری هایی صورت گیرد.

به گفته کرباسیان، در حاشیه این کمیسیون هیاتی مرکب از تجار، بازرگانان، صنعت گران و اتاق بازرگانی حضور دارند که در جلسات مشترک با همتایان خود، قراردادهای کاری منعقد خواهند کرد که قطعا باعث گسترش روز افزون روابط دو کشور می شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی ادامه داد: حتی موضوع خرید و فروش نفت از ایران نیز در این سفر دنبال خواهد شد.

کرباسیان در راس هیاتی ۷۵ نفره متشکل از مقام های دولتی و بخش خصوصی برای شرکت در چهاردهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و روسیه، صبح امروز (یکشنبه) وارد مسکو شده است.

هیات بلند پایه اقتصادی ایران در سفر سه روزه به مسکو، ضمن شرکت در اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی دو کشور، امضای سند اجلاس کمیسیون مشترک و چندین موافقتنامه همکاری و یادداشت تفاهم دوجانبه و دیدار با مقام های ارشد اقتصادی و سیاسی روسیه را نیز در دستور کار دارد.

در این سفر، معاونان و مدیران ارشد وزارتخانه هایی چون صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، نفت، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، نیرو، کشور، راه و شهرسازی، امور خارجه، بانک مرکزی و سازمان های انرژی اتمی، فرهنگ و ارتباطات اسلامی، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان را همراهی می کنند

بیش از ۲۵ تن از نمایندگان بخش خصوصی نیز در هیات اعزامی به روسیه حضور دارند.

چهاردهمین اجلاس کمیسیون دایمی مشترک همکاری های اقتصادی ایران و روسیه روزهای ۱۴ و ۱۵ اسفندماه جاری در مسکو برگزار می شود.

منبع خبر: http://www.khabarpardaz.com/view-131822.html