به گزارش ایسنا، گستردگی کار، نبود متقاضی برای حدود ۵۰ هزار واحد، نبود خدمات و زیرساختهای مناسب، تحویل واحدهای مسکن مهر را دچار مشکل کرده است. طبق آماری که احمد اصغری مهرآبادی ارایه کرده از مجموع دو میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر کشور که از ابتدای شروع این طرح با بانک های عامل قرارداد مشارکت بسته اند، حدود دو میلیون واحد به اتمام رسیده  و از واحدهای باقی مانده ۱۵۰ هزار واحد آن دارای مشکل هستند و یا پرونده آنها در مراجع قضایی مطرح است که برای ادامه کار منتظر صدور نهایی هستیم و یا واحدهای باقی مانده بدون متقاضی هستند.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر با بیان اینکه به دنبال یافتن تقاضا برای واحدهای بدون متقاضی هستیم و دولت نیز در این رابطه دو مصوبه صادر کرده است افزود: امسال شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت که متولی مسکن مهر آن بنیاد مسکن است، طرح خود را در ۲۱ استان به اتمام رسانده است.

اصغری مهرآبادی گفت: در طرح جدید صرف نظر از شهر رامین و شیرین شهر در خوزستان که فاقد متقاضی است، هشت شهر جدید تمام شده و در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر نیز این طرح را در حدود ۱۰ شهر به اتمام رسانده و درصدیم بقیه را نیز به کمک دولت و دستگاه های مربوطه تا پایان سال ۹۷ به اتمام برسانیم.

به گفته قائم مقام وزیر، طبق برآورد انجام شده حدود ۱۱ هزار میلیارد تومان برای خدمات زیربنایی از جمله آسفالت و فاضلاب و ۴ هزار میلیارد تومان برای خدمات روبنایی اعم از مدرسه، مسجد، کلانتری و مراکز درمانی، و ۲.۷ هزار میلیارد تومان نیز برای آماده سازی، محوطه سازی و سامان دهی معابر نیاز داریم که اگر این میزان از اعتبار تامین شود قادر به تحویل کلیه واحدهای مسکونی به مردم هستیم.

او پیش از این مجموع منابع مورد نیاز برای تکمیل مسکن مهر کشور را ۱۱ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان عنوان کرده و گفته بود: از این میزان ۴۰۰۰ میلیارد تومان باید برای امور زیربنایی، ۴۰۰۰ میلیارد تومان برای امور روبنایی و ۳۰۰۰ میلیارد تومان برای آماده سازی معابر، جدول کشی و ایجاد راه های دسترسی صرف شود.

اصغری مهرآبادی این را هم گفته که اعتبار درخواستی به صورت مکتوب به رییس جمهوری اعلام شده که مقرر شد امسال ۱۰۰۰ میلیارد تومان برای تامین خدمات زیربنایی و ۴۰۰ میلیارد تومان برای آماده سازی و محوطه سازی تصویب شود.

منبع خبر: http://www.khabarpardaz.com/view-131811.html