به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)،در این شرایط و با بالا رفتن قیمت سکه نقدی دیروز شنبه ارزش معاملات بازار آتی سکه بعد از حدود یک هفته روند کاهشی شکسته شد. به طوری‌که در مقایسه با ارزش معاملات روز کاری پیش یعنی پنجشنبه دهم اسفند، شاهد رشد ۸۳٫۳۶ درصدی این بازار بودیم.
گفتنی است، طی این روز در سررسید قرارداد آتی سکه طلا تحویل اسفند ماه امسال تعداد ۴۰۷ قرارداد منعقد شد که قیمت تسویه سکه روی رقم یک میلیون و ۵۶۴ هزار تومان قرار گرفت. این قیمت در مقایسه با قیمت روز قبل یعنی پنج‌شنبه دهم اسفند ۲٫۱۵ درصد رشد داشته است.
دیروز شنبه در سررسیدهای اردیبهشت و تیرماه سال آینده نیز به ترتیب ۳۶۳ و ۲۰۴ قرارداد به ثبت رسید که در مقایسه با قراردادهای روز قبل تعداد این سررسید‌ها افزایش داشت. به طوری‌که پنج‌شنبه در سررسیدهای اردیبهشت و تیرماه سال آینده به ترتیب ۲۱۰ و ۱۱۰ قرارداد به ثبت رسید.
بهای سکه برای تحویل اردیبهشت ماه یک میلیون و ۵۸۴ هزار تومان بود که در مقایسه با قیمت‌های روز پنجشنبه ۰٫۷۶ درصد رشد داشت. همچنین بهای سکه برای تحویل تیر ماه سال آینده یک میلیون و ۶۰۶ هزار تومان بود که در مقایسه با روز معاملاتی قبل خود ۰٫۵۶ درصد افزایش داشت.
بر اساس این گزارش، دو سررسید دورتر بازار که به طور معمول بیشترین حجم قراردادها به این دو سررسید اختصاص دارد، موعد تحویل شهریور و آبان ماه سال آینده هستند که دیروز شنبه در سررسید شهریور ۱۶۵۲قرارداد و در سررسید آبان ۹۷ بالغ بر ۲۱هزار و ۱۲۵قرارداد بر تابلوی معاملات درج شد.
به نوشته اقتصاد آنلاین،بهای سکه در قرارداد تحویل شهریور سال آینده یک میلیون و ۶۴۰ هزار تومان و در قرارداد آبان ماه سال ۹۷ نیز یک میلیون و ۶۷۷ هزار تومان بر تابلوی معاملات ثبت شد. این قیمت‌ها در مقایسه با قیمت روز چهارشنبه به ترتیب ۰٫۶۱ و ۰٫۴۱ درصد افزایش داشتند.

منبع خبر: http://banker.ir/news/215924/شکست-روند-کاهشی-معاملات-آتی-سکه