اقتصاد ایرانی: به گزارش از سازمان ملی گردشگری چین، توریست های چینی در سال ۲۰۱۷ میلادی که به تازگی به پایان رسید در مجموع ۱۳۰ میلیون سفر خارجی انجام داده اند.
به گزارش ایرنا، آکادمی گردشگری چین گزارش کرده است که میزان سفرهای خارجی چینی ها در مقایسه با سال ۲۰۱۶ میلادی ۷ درصد و میزان هزینه نیز ۵ درصد افزایش یافته است.
گزارش ادامه می دهد چین سریعترین بازار گردشگری دنیا را در اختیار دارد و بسیاری از مردم این کشور بتدریج به صورت مستقل سفر می کنند و سفرهای زیادی به کشورهای مختلف دنیا از جمله آسیای جنوب شرقی انجام می شود.
به غیر از آمریکا و استرالیا، کشورهای دیگر در منطقه آسیای جنوب شرقی مانند ویتنام، اندونزی، تایلند و سنگاپور در زمره مقاصد سفر برای چینی ها هستند و پیش بینی می شود در آینده نزدیک سالانه هفت تا هشت میلیون چینی نیز از کره جنوبی دیدن کنند.
سازمان گردشگری ملی چین در گزارش آماری که خبرگزاری شینهوا به آن اشاره کرده آورده است که مردم چین در ایام تعطیلات سال نو به تقویم کشاورزی این کشور در ماه فوریه امسال نیز ۷۵ میلیارد دلار هزینه کرده اند.
بنا به گزارش این سازمان ، میلیون ها سفر در داخل کشور انجام شده و میزان درآمد آن در مقایسه با دوره مشابه سال ۲۰۱۷ میلادی ۱۲.۶ درصد بیشتر شده است.
این سازمان می افزاید در دوره تعطیلات سال نو چینی که بین روزهای ۱۵ تا ۲۱ فوریه برای یک هفته طلایی در نظر گرفته شده بود ۳۸۶ میلیون سفر در چین انجام شده که این رقم هم ۱۲.۱ درصد بیش از سال قبل بوده است.
بیشترین گردشگران، این بار در چین به استان های جنوبی گرمسیر سفر کردند و آمار نشان می دهد نیمی از آنها از وسیله نقلیه شخصی برای این سفرها استفاده کرده اند.
دولت چین چند سال قبل اعلام کرد برای تشویق مردم به سفر در ایام تعطیل در بزرگراه ها و جاده ها از مردم عوارض دریافت نمی شود و همین باعث شد تا مردم بیش از قبل از وسایل نقلیه استفاده کنند.
آمار نشان می دهد که گردشگران چینی از ۲۰۰ شهر چین و ۶۸ کشور دنیا در ایام تعطیلات طلایی دیدن کرده اند.

منبع خبر: http://www.ireconomy.ir/fa/page/33858/%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87+%DB%B1%DB%B1%DB%B5+%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D8%A7%D8%B1%D8%AF+%D8%AF%D9%84%D8%A7%D8%B1%DB%8C+%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%B4%DA%AF%D8%B1%DB%8C+%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC%DB%8C+%DA%86%DB%8C%D9%86%DB%8C+%D9%87%D8%A7.html