به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز،  در حالی که تنش بین آمریکا و چین بر سر تجارت محصولات کشاورزی به اوج خود رسیده است، وزارت بازرگانی چین اعلام کرد تعرفه های ضد دامپینگ و ضد یارانه ای اعمال شده بر واردات مرغ های گوشتی پرسفید آمریکایی را لغو کرده و به اختلاف چندین ساله با آمریکا در این زمینه پایان داده است.

این اقدام که از روز سه شنبه به اجرا گذاشته شده پس از آن صورت می گیرد که سازمان تجارت جهانی در ماه ژانویه در حکمی پکن را متعهد ساخت تا تعرفه وضع شده بر واردات مارغ پرسفید از آمریکا را کاهش دهد، یا اینکه در طی ۲۰ روز نسبت به این حکم تقاضای فرجام نماید.

این تعرفه ها در سال ۲۰۱۰ برقرار شده و در سال ۲۰۱۶ برای ۵ سال دیگر تمدید شده بود.

لغو این تعرفه ها در حالی است که به دنبال وضع تعرفه های گمرکی بر ماشین های لباسشویی و پانل های خورشیدی ساخت چین از سوی دولت آمریکا و اقدامات تلافی جویانه چین روی ذرت های خوشه ای آمریکایی، اختلافات تجاری بین آمریکا و چین بالا گرفته است.

به دنبال تشدید این اختلافات این نگرانی وجود دارد که سویا نیز هدف اقدامات تجاری قرار گیرد.

دولت دونالد ترامپ همچنین در حال بررسی وضع محدودیت های جدی بر واردات فولاد و آلومنیوم از چین است.

اقدام دولت چین در لغو تعرفه های اعمال شده بر واردات مرغ های پرسفید آمریکایی در عمل تاثیر چندانی بر صنعت مرغداری آمریکا نخواهد داشت زیر آمریکا از سال ۲۰۱۵ به این طرف به دلیل جلوگیری از گسترش آنفولانزای پرندگان، واردات مرغ، فرآورده های مرفی و تخم مرغ از آمریکا را ممنوع کرده و این ممنوعیت همچنان به قوت خود باقی است.

قبل از وضع این محدودیت ها، آمریکا سالانه صده ها میلیون دلار مرغ و تخم مرغ به چین صادر می کرد.

منبع خبر: http://www.khabarpardaz.com/view-131755.html