به گزارش اخبار بانک به نقل از روابط عمومی بانک سامان، فرشته ضرابیه مسئول امور خیریه بانک سامان با اعلام این خبر اظهار داشت: بر اساس این تفاهم‌نامه که میان طاهری بهبهانی مدیرعامل بانک سامان و افتخاری رییس هیات‌مدیره مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان کرمانشاه با هماهنگی سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس به امضا رسیده است، بانک سامان هزینه ساخت و تجهیز یک مدرسه ۹ کلاسه در شهر سرپل‌ذهاب را پرداخت می‌کند.

ضرابیه گفت: این مدرسه در زمینی به مساحت ۱۳۰۰ مترمربع و با زیربنای ۹۰۸ مترمربع در ۱۸ ماه ساخته و تحویل آموزش‌وپرورش می‌شود.

وی افزود: برای ساخت این مدرسه و هدیه آن به مردم سربلند و قهرمان سرپل‌ذهاب مبلغ ۱۷ میلیارد ریال بودجه اختصاص داده‌ایم تا مدرسه با بهترین امکانات، مصالح، تجهیزات و اصول مهندسی طراحی و ساخته شود.

مسئول امور خیریه بانک سامان در پاسخ به پرسشی درباره اهداف بانک از پرداخت هزینه در چنین طرح‌هایی تصریح کرد: بانک سامان همواره براساس نقش و مسئولیت اجتماعی خود و با نگاه حمایت‌های بلندمدت در مناطق محروم یا آسیب‌دیده کشور اقدام به انجام فعالیت‌های خیرخواهانه کرده است که ساخت مدرسه و درمانگاه در بوشهر، ورزقان، دشتیاری، بجنورد و … ازجمله این اقدامات است.

منبع خبر: http://www.akhbarbank.com/news/58696/تفاهم-نامه-ساخت-مدرسه-بانک-سامان-سرپل-ذهاب-امضا-رسید