به گزارش خبرنگار اخبار بانک، پس از اعلام تصمیمات بانک مرکزی برای کنترل بازار ارز که مهمترین آن افزایش نرخ سود سپرده از ۱۵ به ۲۰ درصد در قالب گواهی سپرده مدت دار بوده است، رقابت بانک ها و موسسات اعتباری برای جذب سپرده ها آغاز شده است.

 از صبح روز پنجشنبه گذشته که خبر تصمیمات بانک مرکزی بر روی خروجی سایت ها آمده است تبلیغات بانک ها و موسسات در سایت‌ها و رسانه‌های دیداری و شنیداری دیده می‌شود.

 بسیاری از بانک ها در کانالهای تلگرامی خود از پوستر تبلیغاتی جذب سپرده های ۲۰ درصدی رونمایی کرده و تلاش می کنند حداکثر استفاده را از فرصت دو هفته ای بانک مرکزی برای جذب این نوع سپرده بهره ببرند.

 در این بین برخی بانک ها و موسسات اعتباری نیز هنوز هیچگونه فعالیتی را برای تبلیغات و تشویق شهروندان برای سپرده‌گذاری در بانک خود آغاز نکرده اند.

 بانک های فعال در زمینه تبلیغات که از روز پنجشنبه  شروع به فعالیت کرده اند عبارتند از بانک‌های ملی، آینده، تجارت، سامان، سینا، ایران زمین، موسسه ملل و چند بانک دیگر بوده است.

البته تاکنون تبلیغاتی از بانک های دیگر چون صادرات، قوامین، کشاورزی، پارسیان، رفاه و اقتصاد نوین دیده نشده است.

به نظر می‌رسد این بانکها نیز در طی یکی دو روز آینده برای جذب این نوع سپرده جذاب دست به کار شده و تبلیغات گسترده‌ای را آغاز کنند.

منبع خبر: http://www.akhbarbank.com/news/58559/تبلیغات-بانک-جذب-سپرده-های۲۰-درصدی-آغاز