به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)،به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکو نیوز، موسسه سرمایه گذاری تی دی اس در تازه ترین گزارش خود اعلام کرده است که اصلاح شاخص سهام در بازارهای مالی نشان می دهد که طلا هنوز قدرت کافی برای ادامه روند صعودی در ماه های آینده را دارد.
بر اساس این گزارش بارت ملک تحلیلگر ارشد اقتصادی موسسه تی دی اس تاکید کرد: افت قیمت طلا در ۲ هفته اخیر محدود  بوده است. پس از آنکه قیمت طلا از رکورد ۱۳۶۶ دلاری به حدود ۱۳۲۰ دلار در هر اونس کاهش یافت، روند نوسانات این فلز گرانبها محدود بوده است.
وی در ادامه افزود: رشد فزاینده تقاضای فیزیکی و سرمایه گذاری می تواند موجب افزایش قیمت جهانی طلا در ماه های آینده شود. کاهش شاخص سهام در بازارهای بین المللی و در پیش بودن سال جدید چینی نیز عامل مهمی برای افزایش تقاضا خواهد بود.
تحلیلگران تی دی اس بر این باورند که در صورت کاهش ارزش دلار و سیاست های محتاطانه پولی فدرال رزرو آمریکا در ماه های آینده، قیمت طلا با افزایش بیشتری روبرو خواهد شد.
بارت ملک افزود: جای تعجبی نخواهد داشت اگر فدرال رزرو آمریکا و سایر بانک های مرکزی بزرگ جهان در مسیر خود برای توقف سیاست های انبساطی پولی، بازنگری کنند.
موسسه تی دی اس پیش بینی کرده است که در صورت اصلاح سیاست های پولی فدرال رزرو، قیمت طلا به زودی تا سطح ۱۳۸۰ دلار در هر اونس افزایش خواهد یافت.
به نوشته طلا ،فدرال رزرو آمریکا در نشست ژانویه نرخ بهره را بدون تغییر حفظ کرده و پیش بینی می شود  در نشست مارس بهره را افزایش دهد.
پیش بینی می شود قیمت طلا در کوتاه مدت تحت تاثیر آمارهای تورم آمریکا آلمان و انگلیس قرار خواهد داشت.
 

منبع خبر: http://banker.ir/news/215238/پیش-بینی-تی-دی-اس-ازقیمت-جهانی-طلا