به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)، به نقل از سی ان بی سی، ارزیابی سه ماهه آخر سال گذشته میلادی نشان می دهد که منطقه یورو در ماه اکتبر و سپتامبر گذشته  رشد ۶ درصدی را داشته است.
این رشد البته برای سال ۲۰۱۷ در منطقه یورو ۲٫۵ درصد گزارش شده که بهترین عملکرد از سال ۲۰۰۷  به شمار می رود.رشد اقتصادی منطقه یورو در حالی این میزان رشد را ثبت کرده که رشد اقتصادی آمریکا در همین مدت ۲٫۳ درصد بوده است.
رابرت کالیون اقتصاددان منطقه یورو می گوید:«رشد اقتصادی یورو به طول قابل ملاحظه ای در طول سال ۲۰۱۷ رشد کرده است،در حالی که هنوز نتایج تجزیه تحلیل ها روشن نشده و به نظر می رسد که اقتصاد منطقه یورو بحران ها را پشت سرگذاشته است.»
در دهه گذشته، یعنی از سال ۲۰۰۷ تاکنون منطقه یورو با شرایط بحرانی مواجه شد؛بحران پشت بحران اقتصاد این منطقه را ضعیف کرد به طوری که عمیق ترین رکود اقتصادی جهان بعد از جنگ جهانی دوم در این منطقه رقم خورد.
چهارکشور یونان،ایرلند،پرتغال و قبرس بیشترین بحران را به ثبت رساندند.آنها توسط سایر کشورهای عضو و صندوق بین المللی پول مورد حمایت قرار گرفتند تا شرایط را به حالت گذشته برگردانند.اما اقتصاد آنها ضربات سختی خورده بود.به عنوان مثلا اقتصاد یونان یک چهارم از منابع خود را فروخت و سطح بیکاری و فقر در این کشور افزایش یافت.
تنها اخیرا نگرانی ها درباره منطقه یورو کاهش یافته است.یونان،به ویژه در تابستان گذشته اوضاع نسبت ثابتی بعد از ورشکستگی گذشته داشته است.
به نوشته خبرآنلاین،حالا ترس ها از منطقه یورو رخت بسته است و اعتماد به نفس به اقتصاد این منطقه برگشته است.این واقعیت مشهود است که رشد اقتصادی یورو به اقتصادهای بزرگ آلمان و فرانسه وابسته است.

 

منبع خبر: http://banker.ir/news/214581/رشد-اقتصادی-منطقه-یورو-رکورد-شکست