به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)، به نقل از پایگاه اینترنتی رویترز، تقویت ارزش دلار و افزایش بهره اوراق قرضه آمریکا فشار زیادی را بر قیمت جهانی طلا وارد کرده است.
بر اساس این گزارش دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا قرار است امروز سخنرانی سالیانه خود را انجام دهد. از سوی دیگر نتایج نشست دو روزه فدرال رزرو آمریکا نیز امروز عصر اعلام خواهد شد.
سرمایه گذاران بین المللی منتظر اعلام نتایج این نشست مهم هستند. بعید به نظر می رسد که فدرال رزرو در این نشست نرخ بهره را تغییر دهد. این آخرین نشست فدرال رزرو به ریاست جانت یلن خواهد بود.
قیمت هر اونس طلا امروز بدون تغییر نسبت به سه شنبه به ۱۳۳ دلار رسیده است.
قیمت جهانی طلا در ماه ژانویه بیش از ۲٫۸ درصد افزایش داشته است. این بهترین عمکلرد قیمت طلا از اوت به شمار می رود. کاهش ارزش دلار عامل اصلی افزایش قیمت جهانی طلا و سایر کالاهای راهبردی بوده است.
ارزش  دلار آمریکا نیز با بیشترین کاهش از مارس ۲۰۱۶ میلادی روبرو شده است. نرخ بهره اوراق قرضه ۱۰ ساله خزانه داری آمریکا نیز به بیش از ۲٫۷۳۳ درصد رسیده که این بالاترین رکورد در ۴ سال اخیر به شمار می رود.
سرمایه گذاران بین المللی منتظر انتشار آمارهای اشتغال آمریکا در روز جمعه هستند. میزان ذخایر طلای صندوق اس پی دی آر نیز با ۰٫۱۴ درصد کاهش به کمتر از ۸۴۶ تن رسیده است.
به نوشته  طلا،تازه ترین آمارهای رسمی نشان می دهد که صادرات طلای سوییس طی سال گذشته کاهش داشته و به پایین ترین سطح خود از ۲۰۱۲ میلادی رسیده است.
به نظر می رسد انتشار آمارهای مهم اقتصادی منطقه یورو و آمریکا طی ساعات آینده تاثیر مهمی بر نوسانات قیمت طلا و سایر کالاهای راهبردی خواهد داشت. وضعیت تقاضای فیزیکی در بازارهای نوظهور و در حال توسعه به خصوص هند و چین نیز تاثیر مهمی بر قیمت جهانی طلا در شرایط کنونی خواهد داشت.

منبع خبر: http://banker.ir/news/214591/قیمت-طلا-ثابت-شد