به گزارش اخبار بانک به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، تا چند سال پیش توسعه فیزیکی شعب و افزایش کارکنان برای بانک ها یک مزیت محسوب می شد، به طوری که هر بانکی قصد داشت خود را به صورت فیزیکی در دسترس مشتریان قرار دهد، در حالی که این روند در حال حاضر کاملا برعکس شده است.

بانک ملی ایران با داشتن گسترده ترین شبکه شعب در سراسر کشور، روزانه حجم زیادی از مراجعات مشتریان را پاسخگوست. با این حال اقدامات انجام شده برای توسعه بانکداری الکترونیکی، اینترنتی و غیرحضوری از حجم این مراجعات کاسته است.

سامانه «بام» به خوبی مورد استقبال مشتریان قرار گرفته و اکنون بیش از دو میلیون کاربر، روزانه خدمات بانکی خود را از این طریق دریافت می کنند. «بانک آفیسر» ها نیز بدون حضور مشتریان، خدمات بانکی مورد نیاز را به آنها ارائه می کنند که البته سرعت این خدمت رسانی بر بستر پیام رسان «بله» به شدت افزایش یافته است.

اکنون تجهیزات نرم افزاری بانک ملی ایران کاملا به روز است و سخت افزارهایی مانند VTM و CRS در مکان های قابل دسترس مشتریان در حال نصب است که بخش قابل توجهی از نیاز آنها را بدون حضور در شعبه برطرف می کند.

همه این اقدامات به منظور کاهش مراجعه حضوری مشتریان به شعب و تکریم و احترام به آنان انجام شده است. با توسعه این اقدامات، پیش بینی می شود روند خلوت شدن شعب بانک ملی ایران به سرعت ادامه یابد.
 

منبع خبر: http://www.akhbarbank.com/news/58099/شعب-بانک-ملی-ایران-خلوت-تر-می-شوند