فتح‌اله بیات در گفت‌وگو با ایسنا، از برگزاری سمیناری در نیمه دوم مردادماه با موضوع ساماندهی قراردادهای موقت کار خبر داد و گفت: جامعه کارگری حفظ امنیت شغلی را یکی از مهمترین و اساسی‌ترین دغدغه‌های خود می‌داند و قراردادهای موقت کار را تهدیدی برای از بین رفتن امنیت شغلی کارگران به شمار می‌آورد و ما به عنوان اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی جزو اولین گروه‌هایی بودیم که از سال ۱۳۸۱ تا کنون و از مجلس ششم به بعد موضوع قراردادهای موقت کار را پیگیری کردیم و همچنان با جدیت دنبال می‌کنیم.

بیات گفت: خوشبختانه نگاه معاونت روابط کار وزارتخانه نسبت به ساماندهی قراردادهای کار موجب امیدواری جامعه کارگری شده و با توجه به تشکیل جلسه اول که با حضور شرکای اجتماعی در وزارت کار برگزار شد، انتظار می‌رود به نتایج مثبتی دست پیدا کنیم.

رییس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی ادامه داد: در این جلسه مقرر شد که در نیمه دوم مردادماه سمیناری با دعوت از همه اساتید، صاحبنظران، کارشناسان و نمایندگان تشکل‌های کارگری، کارفرمایی و دولت و مدیران و معاونان وزارتخانه برگزار و مجموعه مقالات گردآوری شده درباره قراردادهای کار در دنیا ارائه شود تا مورد بررسی کارشناسی قرار گیرد.

وی تصریح کرد: موضوع قراردادهای موقت کار با دستور شخص وزیر کار پیگیری می‌شود و هدف از آن نظارت بر قراردادهای کار و تدوین آیین‌نامه تبصره دو ماده ۷ قانون کار است.

به گفته این مقام مسئول کارگری از سال ۱۳۶۹ تاکنون تبصره‌های ماده ۷ قانون کار بلاتکلیف مانده و اصلاح نشده است و با رویکرد معاونت روابط کار این امید به وجود آمده که به شکل سه جانبه و با دریافت نظرات همه گروه‌ها به یک نتیجه مطلوب برسد.

منبع خبر: http://www.khabarpardaz.com/view-129199.html