به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)،  به نقل از پایگاه اینترنتی رویترز،قیمت طلا در حالی وارد ماه اوت شده است که طی ماه جولای بیشترین رشد خود را در ۵ ماه اخیر ثبت کرده است.
قیمت هر اونس طلا امروز سه شنبه به بیش از ۱۲۶۹ دلار رسیده است. قیمت طلا در ماه گذشته با افزایش ۲٫۲ درصدی روبرو شده است که این بالاترین افزایش قیمت طلا از فوریه به شمار می رود.
ارزش دلار آمریکا در برابر یورو به پایین ترین سطح خود در ۲ سال و نیم اخیر رسیده است. گمانه زنی های مربوط به متوقف شدن برنامه خرید اوراق قرضه از سوی بانک مرکزی اروپا و افزایش نرخ بهره از سوی این بانک، فشار زیادی را بر ارزش دلار وارد کرده است.
ارزش دلار در برابر ین ژاپن نیز به پایین ترین سطح خود در ۶ هفته اخیر رسیده است. در ادامه تنش های سیاسی و دیپلماتیک بین روسیه و آمریکا، مقام های مسکو به واشنگتن دستور داده اند تا ۶۰ درصد دیپلمات های خود در خاک روسیه را کاهش دهند.
این اقدامات به تلافی تحریم های اعمال شده آمریکا علیه روسیه بوده است.ادامه تنش ها بر سر مساله هسته ای و موشکی کره شمالی نیز تاثیر زیادی بر بازارهای بین المللی داشته است. پس از آنکه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با انتشار توئیتی به شدت از عملکرد چین برای مهار برنامه های موشکی و هسته ای کره شمالی انتقاد کرد ، پکن نسبت به این مساله واکنش نشان داده و اعلام کرده است که حل و فصل این بحران به تنهایی وظیفه این کشور نیست و همه طرف ها باید مشارکت کنند.
سخنگوی ترزا می نخست وزیر بریتانیا روز دوشنبه در سخنانی تاکید کرد: جابجایی آزاد مردم بین بریتانیا و اتحادیه اروپا تا مارس ۲۰۱۹ میلادی به طور کامل پایان خواهد یافت.
  به نوشته طلا،تحلیل تکنیکال نشان می دهد که احتمال شکسته شدن سطح مقاومتی ۱۲۷۱ دلاری برای هر اونس طلا در مبادلات امروز وجود دارد.به نظر می رسد قیمت جهانی طلا در کوتاه مدت تحت تاثیر انتشار آمارهای مهم اقتصادی آمریکا منطقه یورو و چین قرار خواهد داشت.

منبع خبر: http://banker.ir/news/195112/قیمت-طلا-در-بازارهای-جهانی-تقویت-شد