قیمت هر اونس طلا امروز به بالاترین رقم از ۱۴ ژوئن یعنی ۱۲۷۰ دلار و ۹۸ سنت رسید، اما بعدا با اندکی کاهش به ۱۲۶۷ دلار و ۹۳ سنت رسید که ۰.۱ درصد نسبت به رقم پایانی جلسه قبل کاهش داشت.

آمریکا در یک نمایش قدرت نظامی که واکنشی به آزمایش موشکی اخیر پیونگ یانگ گزارش شده، بمب افکن های سوپرسونیک بی ۱بی خود را بر فراز شبه جزیره کره به پرواز در آورده و سفیر این کشور در سازمان ملل نیز گفته که چین، ژاپن و کره جنوبی باید بعد از آزمایش های اخیر کره شمالی اقدامات بیشتری را انجام دهند.

یوئیچی ایکه میزو، تحلیلگر آی سی بی سی استاندارد بانک در این باره گفت: «من فکر می کنم (بازار) در مورد وضعیت شبه جزیره کره احتیاط پیشه کرده و سرمایه گذاران (همانند زمان های آشفته نظیر این) به سمت بازار طلا حرکت می کنند… من فکر می کنم قیمت طلا این هفته بالا خواهد بود.»

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز به بالاترین رقم از ۱۴ ژوئن یعنی ۱۲۷۰ دلار و ۹۸ سنت رسید، اما بعدا با اندکی کاهش به ۱۲۶۷ دلار و ۹۳ سنت رسید که ۰٫۱ درصد نسبت به رقم پایانی جلسه قبل کاهش داشت. قیمت فلز زرد هفته گذشته حدود ۱٫۱ درصد افزایش داشت که سومین هفته افزایشی متوالی طلا محسوب می شد.

ایکه میزو افزود: «به دلیل تعطیلات تابستانی در آسیا، انتظار می رود حجم معاملات در بازار امروز کم باشد.»

آشفتگی سیاسی در آمریکا و آمارهای نه چندان قوی از اقتصاد این کشور که بر تردیدها در مورد افزایش مجدد نرخ بهره در سال جاری میلادی افزوده موجب شد تا ارزش دلار امروز در برابر یورو در نزدیکی پایین ترین رقم ۲ سال و نیم اخیر در نوسان باشد.

 

منبع خبر: http://www.khabarpardaz.com/view-129204.html