به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)،علی ربیعی کنگره مجمع عالی کانون بازنشستگان کشوری که در هتل المپیک برگزار شد درجمع خبرنگاران افزود: برای این تسهیلات یک هزار و ۲۰۰میلیارد تومان در نظر گرفته شده است که به ۳۰۰ هزار بازنشسته اعطا خواهد شد.
وی بدون اشاره به زمان اعطای این وام به بازنشستگان اظهار کرد این تسهیلات ظرف سه سال به بازنشستگان داده می‌شود.
ربیعی گفت: روند فروش شرکت‌های سودآور صندوق‌های بازنشستگی را ادامه می‌دهیم و از سرریز سرمایه‌هایی که به وجود می‌آید در اختیار بازنشستگان قرار می‌دهیم و این امر در هر دو صندوق انجام خواهد شد.
وزیر رفاه در ادامه به بازنگری نظام اداره صندوق بازنشستگی اشاره کرد و گفت: این موضوع را رئیس جمهوری مطرح کرده و تاکید داشتند که این امر در دستور کار قرار خواهد گرفت و باید به سمت بنگاه داری‌های بزرگ برویم. وی اضافه کرد: این طرح آماده شده و در حال نهایی شدن است.
ربیعی تصریح کرد: بازنگری نظام اداری صندوق‌های بازنشستگی در بهبود معیشت بازنشستگان تاثیر خواهد گذاشت و ما فکر می‌کنیم چون رئیس جمهوری در این خصوص دستور داشته دولت هم در این راستا به ما کمک خواهد کرد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: باید از این پس مطالبات صندوق از دولت در قالب سهام و اوراق بگیریم و هیچ شرکتی را نپذیریم چرا که این امر سود بیشتری برای بازنشستگان به ارمغان می‌آورد.
ربیعی در پاسخی مبنی بر اینکه آیا ارائه سبد غذایی به نیازمندان همچنان در دستور کار دارید، نیز گفت: این طرح در چهار مرحله در حال اجراست و مرحله اول آن نیز به اتمام رسیده است.
وی ادامه داد: برنامه حمایت غذایی و مبارزه با سوتغذیه به ویژه در گروه زنان و کودکان نیازمند در مناطق محروم و روستاها در حال انجام است و البته به صورت تخصصی نیز اقداماتی در این طرح صورت می‌گیرد.
به نوشته ایرنا،ربیعی اعلام کرد: بسته غذایی نیازمندان معادل ۱۲۰ هزار تومان است که باید با سخنگوی دولت چانه‌زنی کنیم که این رقم را افزایش دهیم.

منبع خبر: http://banker.ir/news/195071/وام-۴-میلیون-تومانی-برای-بازنشستگان