به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)،تشدید عدم قطعیت سیاسی در تداوم توافق برجام پس از تنش های سیاسی ایجاد شده پیرامون اعمال تحریم های جدید مجلس نمایندگان آمریکا و ابهام در چینش کابینه دولت آقای روحانی و منفی شدن تراز تجاری در ماه گذشته عواملی بودند که باعبور قیمت دلار از مرز روانی ۳۸۰۰ تومان به بالاترین سطح قیمتی در سال جاری رساندند.
در بازارهای جهانی طلا نیز تداوم آمارهای ضعیف از اقتصادآمریکا و افت ارزش جهانی دلار به کمترین سطوح خود در ۱۳ ماهه گذشته موجب افزایش قیمت اونس طلای جهانی برای سومین هفته متوالی شدند
ابراز نگرانی از تورم پایین در بیانیه بانک مرکزی آمریکا و تشدید تردیدها نسبت به توانایی ترامپ در پیاده کردن طرح های بلند پروازانه اقتصادی بعد از شکست وی در طرح جایگزینی بیمه خدمات درمانی موجب تقویت انتظارات صعودی برای قیمت جهانی طلا شده است.
گزارش وضعیت اشتغال ماهانه در ایالات متحده در هفته جاری به عنوان تاثیر گذارترین خبر هفته در تقویم مارکت جهانی است که می تواند سیگنال قوی برای سرمایه گذاران در ارزیابی توانایی بانک مرکزی آمریکا در افزایش نرخ های بهره ارائه بدهد.
به نوشته جهان اقتصاد،در معاملات روز دوشنبه فروشندگان توانستند بعد از چند روز طوفانی خریدران را از موج صعودی بازارآتی سکه به پایین بکشند وعنان بازار را به دست بگیرند انتظار می رود عبور قیمت اونس طلای جهانی از سقف قیمتی ۱۲۹۵ و یا تداوم رشد قیمت دلاردر بازار داخلی و شکسته شدن مقاومت یک میلیون ۲۲۸ هزار تومانی سکه نقدی بتواند بار دیگر هیجانات خرید را به بازار آتی سکه برگرداند. تقویت انتظارات صعودی در روزهای گذشته موجب تشدید فواصل قیمتی میان سررسیدهای بازار آتی سکه وسکه نقدی شده است به طوریکه فاصله ۱۵۰ هزار تومانی میان دورترین سررسید بازار اتی سکه و سکه نقدی در حال حاضر به حدود ۱۷۰ هزار تومان افزایش داشته است.
انتظار می رود در صورت تداوم روند خنثی ونوسان محدود قیمت های دلار واونس طلا شاهد افت تدریجی قیمت های بازاراتی سکه در روزهای آینده باشیم.

منبع خبر: http://banker.ir/news/195077/چرا-بازار-سکه-و-ارز-آرامش-نسبی-پیدا-کرد؟