به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)،به نقل از پایگاه اینترنتی رویترز، قیمت هر اونس طلا جمعه به مرز ۱۲۶۰ دلار رسیده است. ادامه روند افزایشی قیمت طلا برای سومین هفته متوالی بهترین عملکرد قیمت این فلز گرانبها از ماه می به شمار می رود.
سنای آمریکا   به اتفاق آرا به طرحی رای داد که بر اساس آن تحریم های جدیدی علیه روسیه ایران و کره شمالی وضع خواهد شد. این اقدام دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را در وضعیت سختی قرار خواهد داد و او نخواهد توانست تحریم های روسیه را بدون محوز کنگره کاهش دهد.
این در شرایطی است که جنجال بر سر قانون بهداشت و بیمه اوباماکر همچنان ادامه دارد.
در حالی که برخی تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که کاهش تورم ممکن است مانع از افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا طی ماه های آینده شود ولی گروه دیگری از فعالان و سرمایه گذاران بین المللی معتقدند که بهبود اوضاع بازار سهام و رشد اقتصادی آمریکا، زمینه لازم برای افزایش نرخ بهره را فراهم می کند.
صندوق بین المللی پول اعلام کرد: در حالی که پیش بینی می شود نرخ تورم منطقه یورو پایین تر از اهداف تعیین شده طی ماه های آینده باشد، بانک مرکزی اروپا باید همچنان اجرای سیاست های انبساطی پولی را در اولویت قرار داده و این سیاست ها را برای یک دوره طولانی تر حفظ کند.
بر اساس این گزارش برخی منابع آگاه بر این باورند که بانک مرکزی اروپا قصد دارد در نشست پاییز درباره متوقف کردن برنامه های انبساطی پولی از جمله کاهش خرید اوراق قرضه و افزایش احتمالی نرخ بهره مذاکره کند.
به نوشته طلا، البته صندوق بین المللی پول از این مساله انتقاد کرده و بر این باور است که با توجه به پایین بودن نرخ تورم منطقه یورو، هر گونه صحبت درباره افزایش نرخ بهره و متوقف شدن سیاست های انبساطی پولی، گمانه زنی های زودهنگام خواهد بود.
صندوق بین المللی پول پیش بینی کرده است که نرخ تورم منطقه یورو امسال به کمتر از ۱٫۶ درصد خواهد رسید و این رقم در سال ۲۰۱۸ میلادی نیز به کمتر از ۱٫۵ درصد می رسد. این در شرایطی است که بانک مرکزی اروپا قصد دارد به هدف نرخ تورم ۲ درصدی دست یابد.
 

منبع خبر: http://banker.ir/news/193882/بهای-جهانی-طلا-به-مرز-۱۲۶۰-دلار-رسید