به گزارش خبرآنلاین، پردازنده A10 Fusion نصب‌شده روی آیفون ۷ چهل درصد سریع‌تر از پردازنده A9 روی آیفون ۶ اس است (A9 در سطح پرفورمنس دسکتاپ ساخته‌شده است) و جالب اینجاست که همین پردازنده A9 در مقایسه با A8 هفتاد درصد سریع‌تر ساخته‌شده است.

به گفته فیل شیلر از مدیران ارشد اپل پردازنده جدید شامل ۴ هسته تعریف‌شده که دو هسته آن های-پرفورمنس بوده و درمجموع ۱۲۰ بار سریع‌تر از تراشه اولین آیفون است که این کمپانی ساخته‌وپرداخته است.

درحالی‌که دو هسته برای اپ های سنگین تعبیه، دو هسته دیگر برای اپ های معمولی کنار گذاشته‌شده تا فشاری روی عملکرد و باتری نیاید. همه این ۴ هسته توسط کنترلر جدید قدرت روی تراشه مدیریت می‌شود.

همچنین تراشه گرافیکی روی پردازنده نیز ارتقاءیافته است و مهندسان اپل سطح آن را به کنسول گیم رسانده‌اند و درواقع ۶ هسته گرافیکی روی A10 Fusion تعریف‌شده که ۵۰ درصد گرافیک آن سریع‌تر از گرافیک A9 روی آیفون ۶ اس است و به همین خاطر نام‌گذاری سریع‌ترین پردازنده جهان روی گوشی‌های هوشمند از سوی اپل روی A10 کاملاً تأیید شده و رسمی است.

جالب اینجاست که علی‌رغم این موضوع، اپل سعی کرده مصرف باتری را هم بهینه‌سازی کند و گفته می‌شود آیفون ۷ دو ساعت بیشتر از آیفون ۶ اس عمر دارد و بیشترین عمر باتری روی آیفون روی مدل ۷ و ۷ پلاس تعبیه‌شده است.

(سازندگان چینی و گوشی‌های اندرویدی خیال کردند با افزایش رم می‌توانند قدرت گوشی را بالا ببرند اما معضل باتری‌خوری را نتوانستند حل کنند. اینک اپل با تعریف ساختاری صحیح و مهندسی شده هم سریعترین را ساخته و هم جلوی باتری‌خوری را گرفته است)

 

منبع خبر: http://akhbarbank.com/vdcjx8ex.uqemxzsffu.html