پایگاه خبری معدن نیوز – در جلسه مشترک شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران و استانداری مقرر شد مجوز عملیات اکتشافی برای دو آنومالی امیدبخش طلای قروم قروم و دره اشکی برای مجتمع طلای موته صادر تا ابتدا ذخیره و عیار معدن ارزیابی و سپس نسبت به طراحی بهره‌برداری به صورت روباز یا زیرزمینی استخراج شود.
به گزارش پایگاه خبری معدن نیوز، ‌در جلسه مشترک وجیه اله جعفری؛ مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران با سازمان‌ها و ادارات استان اصفهان که به دعوت رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان در محل استانداری به ریاست استاندار اصفهان برگزار شد، مسائل و مواردی در خصوص مجتمع پتاس خور و بیابانک و طلای موته مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
در این جلسه مقرر شد جهت شروع به کار طرح‌های توسعه‌ای مجتمع پتاس، مجوز‌های لازم از بانک مرکزی اخذ شود و سازمان ایمیدرو موضوع اخذ وام برای طرح‌های توسعه‌ای مجتمع پتاس را حل و فصل کند.
در این جلسه مقرر شد با توجه به پروژه اکوسیستم محیط و شناسایی گونه‌های گیاهی، اقدام لازم برای تمدید پروانه بهره‌برداری معدن سنجده انجام شود.
بنابراین گزارش مقرر شد با توجه به مصوبه شورای‌عالی معادن و توافقنامه با سازمان حفاظت محیط‌زیست نسبت به صدور پروانه بهره‌برداری معدن دره اشکی، اقدام لازم توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان صورت پذیرد.
در ادامه اسرافیل احمدیه؛ مدیر کل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان و جمعی از مدیران محلی به همراه وجیه اله جعفری؛ مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران از مجتمع پتاس خور و بیابانک بازدیدی داشتند.
در این بازدید یک روزه، علی علوی نایینی؛ مدیر مجتمع پتاس ضمن تشریح آخرین وضعیت و اقدامات مجتمع در بخش‌های مختلف، ابراز امیدواری کرد با مساعدت مدیریت عامل شرکت، روند اکتشاف شورابه در پلایای میانی با شتاب بیشتری انجام شود.
علوی ضمن تشریح روند برگزاری مناقصه انتخاب پیمانکار کارخانه جدید (استحصال کلرید کلسیم و هیدروکسید منیزیم) از حمایت‌های مدیریت عامل شرکت تشکر کرد و خواستار همکاری ادارات و ارگان‌های ذیربط جهت تامین تسهیلات احداث این کارخانه شد تا در آینده نزدیک شاهد تکمیل بیش از پیش زنجیره استحصال املاح معدنی شورابه‌ها باشیم.

منبع خبر: http://www.madannews.ir/?code=17713