به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)،حتی مزدک میرزایی، گزارشگر بازی هم گاهی سکوت می‌کرد تا صدای منصوریان و دایی و دیگر نیمکت‌نشینان ۲تیم شنیده شود. منصوریان در بیشتر دقایق بازی یک اصل ابتدایی را در فوتبال به بازیکنانش گوشزد می‌کرد؛ اینکه رو به توپ باشند.

او با فریادهای «رو به توپ» خود، بازیکنان را تحت تاثیر قرار می‌داد و سوال اینجاست که آیا این بازیکنان گرانقیمت و ستاره که هر کدام با رد کردن پیشنهادهای داخلی و خارجی اغواکننده به استقلال آمده‌اند، هنوز نمی‌دانند چه موقع رو به توپ باشند و کی فقط حواس‌شان به فضاهای خالی باشد؟ اگر «رو به توپ»، «رو به توپ» گفتن این‌قدر مهم است، پس تا پیش از آزاد شدن حضور مربیان کنار خط طولی و زمانی که مد بود سرمربی‌های تیم‌ها روی نیمکت بنشینند و حق نداشتند این‌قدر به زمین نزدیک شوند، چه کسی به آنها توصیه می‌کرد که رو به توپ جایگیری کنند؟
چیزی که در ۲بازی اول استقلال در لیگ شانزدهم با ترکیب بازیکنان و مربیان جدید مشخص بوده این است که بدن استقلالی‌ها هنوز اصطلاحا ول نکرده و تاثیر بدنسازی سخت تمرینات پیش‌فصل هنوز روی بدن بازیکنان باقی است.
سیدجلال حسینی هم در مصاحبه با همشهری ورزشی تایید کرد که تیم‌های منصوریان در ابتدای فصل همین مشکل را دارند و تا از حال‌وهوای بدنسازی بیرون بیایند مدتی زمان می‌برد. خود منصوریان هم در کنفرانس مطبوعاتی بعد از بازی اول دلیل عملکرد ضعیف تیمش را خارج نشدن از فشار بدنسازی اعلام کرد. حالا یک سوال دیگر پیش می‌آید؛ اینکه مگر این یک حسن است که یک تیم در بازی‌های ابتدایی فصل از فشار بدنسازی خارج نشده باشد و امتیازات مهمی را از دست بدهد؟ آیا مثلا رئال‌مادرید و بارسلونا هم به خودشان این اجازه را می‌دهند که بازیکنان را با بدن‌های ول‌نشده به لیگ بفرستند و از امتیازات هفته‌های اول فصل صرف‌نظر کنند؟

متهم ردیف اول؛ فعلا استیو جونز
استقلال هنوز با بدن‌هایی که آثار بدنسازی در آنها به وضوح قابل مشاهده است، بازی می‌کند و بدیهی است که آمادگی لازم را نداشته باشد؛ البته شرایط از این نظر در اهواز مقداری بهتر از هفته اول شده بود اما ناکامی مقابل استقلال‌خوزستان همه‌چیز را به‌طرز ویژه‌ای خراب کرد. مساله اینجاست که حالا عده‌ای از استیو جونز مربی بدنساز انگلیسی استقلال به عنوان متهم ردیف اول یاد کرده و معتقدند که اتکای بیش از حد او روی بدنسازی در اردوی ایروان و تمرینات فراوان وزنه و بدنسازی موجب شده تا آبی‌پوشان از کار تاکتیکی عقب مانده و الان نه‌تنها بدن‌هایشان هنوز ول نکرده بلکه به هماهنگی ایده‌آل هم نرسیده‌اند.

منبع خبر: http://banker.ir/news/167469/متهم-ناکامی-استقلال-مشخص-شد