به گزارش پایگاه خبری معدن نیوز؛مورگانیت در سال ۱۹۱۱ در ماداگاسکار کشف و به سرعت به عنوان جواهری جذاب، جایگزینی برایکونزایت (kunzite) و تورمالین (tourmaline) صورتی شد.
طیف‌های صورتی و جذاب مورگانیت، جذابیت و لطافت را ساطع که هیچ سنگ جواهر صورتی دیگری با آن برابری نمی‌کند
داشتن یک درجه سختی خوب، باعث استفاده این گوهر بی‌نقص در صنعت جواهر‌سازی می‌شود. برخی معتقدند که مورگانیت زمانی بهترین نما را از خود نشان می‌دهد که روی طلای سفید یا به عنوان نگین روی نقره قرار بگیرد.اگرچه مقدار مناسبی از مورگانیت در طبیعت موجود است اما پاسخگوی میزان بالای تقاضا نیست.
 کمبود آگاهی در میان دوستداران سنگ جواهر کمک می‌کند تا قیمت‌ها در سطح به نسبت کم بمانند. هر کارشناس سنگ جواهر تایید خواهد کرد که زیبایی و دوام این سنگ جواهر بسیار با ارزش تر از برچسب قیمتی است که در نظر گرفته می‌شود.
دو منبع مهم مورگانیت، برزیل و ماداگاسکار است و اگرچه دیگر منابع شامل افغانستان، چین، موزامبیک، نامیبیا، روسیه و ایالات متحده امریکا می‌شود.
مورگانیت نوعی بریل به رنگ صورتی و صورتی- نارنجی بوده و این سنگ صورتی رنگ در واقع نوعی زمرد است که به نام (مادر جواهرات) معروف است.
کارشناسان معتقدند اگر این سنگ بر روی چاکرای قلب گذاشته شود شفای عالی برای قلب اوست.
مورگانیت سنگ آرام بخش بوده و تنش‌های روحی را از بین می‌برد.مورگانیت کودک درون ما را زنده می‌کند و به ما نگاهی کودکانه می‌بخشد و در ضمن اعتماد به نفس را بیشتر می‌کند و همچنین بر متابولیسم بدن تاثیر خوبی دارد.
رها صالحی کارشناس زمین شناسی

منبع خبر: http://www.madannews.ir/?code=17693