به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)،به نقل از بلومبرگ، سازمان EY در گزارشی اعلام کرد: کل وام‌دهی به شرکت‌ها در سال آینده ۱٫۸ درصد و در سال بعد از آن یک درصد کاهش یافته و در سال ۲۰۱۸ مجددا بهبود خواهد یافت. مجموع وام‌های کسب‌وکار به ۳۷۶ میلیارد پوند (۴۹۷ میلیارد دلار) کاهش خواهد یافت که کمترین میزان از سال ۲۰۰۵ خواهد بود.
این چشم‌انداز به تصویر تیره‌وتار قبلی اضافه شده و ممکن است سیاست‌گذاران بانک مرکزی انگلستان را به اضافه کردن محرک‌های تازه در این هفته مجبور کند. تقریبا تمامی اقتصاددانان مورد بررسی بلومبرگ پیش‌بینی کردند که بانک مرکزی نرخ بهره را در روز پنجشنبه کاهش خواهد داد.
عمر علی، مدیر خدمات مالی EY اعلام کرد: در حالی که بانک‌ها هنوز مشتاق به وام‌دادن هستند، باید منتظر ماند و دید که مصرف‌کنندگان و کسب‌وکارها تا چه اندازه مشتقا هستند. این در حالی است که همه منتظرند که جزئیات تاثیرگذاری برگزیت در واقعیت روی اقتصاد تا چه حد خواهد بود. هنوز پیش‌بینی می‌شود که میزان وام‌ مسکن و اعتبارات مصرف‌کنندگان افزایش یابد ( البته با سرعتی کمتر از قبل) و وام‌دهی کسب‌وکارها نیز افت اندکی داشته باشد.
وام مسکن با نرخ متوسط کمتر از ۱ درصد در سه سال آینده رشد خواهد داشت که یک سوم سرعت سال ۲۰۱۵ خواهد بود. ثبت‌نام برای خرید خودرو نیز در سال ۲۰۱۷ برای نخستین بار در شش سال اخیر کاهش خواهد داشت.
دارایی‌ها در صندوق‌های تامین سرمایه تا سال ۲۰۱۹ تنها ۱٫۵ درصد رشد خواهد داشت که نسبت به رشد ۷٫۸ درصدی سال ۲۰۱۵ بسیار کمتر خواهد بود. درآمد حق بیمه عمومی در سال آینده ۰٫۸ درصد رشد می‌کند که نسبت به رشد ۲٫۸ درصدی سال گذشته افتی قابل‌توجه را نشان می‌دهد.
به نوشته اقتصادنیوز،‌ علی اعلام کرد: مصرف‌کنندگان و کسب‌وکارها باید قبل از قرض‌گرفتن دوبار فکر کنند و مطمئن باشند که روی چه چیزی سرمایه‌گذاری می‌کنند. اما این محیط اقتصادی نسبت به آنچه که اقتصاد در طول هشت سال تغییر و چالش با آن مواجه بود تفاوت چندانی ندارد.

منبع خبر: http://banker.ir/news/167390/پیش‌بینی-کاهش-وام‌های-کسب‌وکار-انگلیس