پایگاه خبری معدن نیوز- مدیرعامل فولادمبارکه گفت: امروز کشور با مشکل بیکاری دست و پنجه نرم می‌کند و باید از سرمایه گذارانی که می‌توانند در حل این معضل همکاری کنند به خوبی استقبال کرد.
به گزارش پایگاه خبری معدن نیوز، بهرام سبحانی در دیدار نماینده مردم شریف شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه توسعه سرمایه‌گذاری در صنعت، نیازمند حمایت همه جانبه مسئولان است، اظهار کرد: نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی می‌توانند با ایجاد تغییر در نگاه همه مسئولان در این راه یاری گر سرمایه گذارانی باشند که یا قصد سرمایه‌گذاری دارند و یا اینکه با افزایش و توسعه بنگاه‌های اقتصادی خود می‌توانند در اشتغالزایی نقش مهمی ایفا کنند.
وی با اشاره به تغییر فضای رقابتی صنعت فولاد در جهان گفت: تغییر قیمت فولاد در جهان و رکود حاکم بر بازار ممکن است بنگاه‌های این صنعت را با چالش بیشتری مواجه کند و در این بین حمایت‌های جدی مسئولان برای بقا و حفظ این بنگاه‌ها در این بحران بیش از پیش تأثیرگذار است.
مدیرعامل فولادمبارکه خاطرنشان کرد: اگرچه فولادمبارکه به عنوان یک صنعت مادر توانسته در شهرهای مختلف کشور منشأ خدمات مؤثری باشد و با راه‌اندازی کارگاه‌های متعدد به ارائه خدمات پایین دستی نیز توجه کند، اما اگر همین بنگاه‌ها از سوی مسئولان حمایت نشوند، ادارات مختلف با سنگ اندازی‌های متعدد نه تنها راه را برای سرمایه‌گذاری اشخاص و بنگاه‌های اقتصادی بزرگ باز نمی‌کنند بلکه در قالب ترمز، آنها را از ادامه راه منصرف می‌کنند، در واقع باید به این نکته تأکید کرد که نگاه مسئولان باعث حفظ یا فرار سرمایه‌گذار می‌شود.
وی با تشریح اهداف افق ۱۴۰۴ کشور و هدفگذاری تولید ۵۵ میلیون تن فولاد، افزود: اگر رفع موانع سرمایه‌گذاری مدنظر قرارنگیرد فولادسازها با محدودیت در اجرای پروژه‌های توسعه خود مواجه شده و از افزایش ظرفیت تولید بازخواهند ماند. البته در این بین محدودیت منابع آب در کشور باید با استفاده از فناوری به روز از سوی سرمایه‌گذاران و جانمایی و موقعیت‌یابی مناسب جغرافیایی از سوی مسئولان به گونه‌ای صورت پذیرد که توسعه را نیز با کمترین محدودیت همراه سازد.
سبحانی دامنه خدمت رسانی شرکت فولادمبارکه را وسیع دانست و گفت: فولادمبارکه اصفهان توانسته سایه تولیدات خود را در همه کشور بگستراند تا جایی‌که کمتر جایی پیدا می‌شود که از موهبات این بنگاه بزرگ اقتصادی به صورت مستقیم یا غیرمستقیم بهره‌ای نبرده باشد و پر واضح است شهرستان هایی که در محدوده جغرافیایی شرکت فولادمبارکه هستند درصد بیشتری را به خود اختصاص می‌دهند.
بنا بر این گزارش، سمیه محمودی، نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی نیز پس از بازدید خطوط تولید شرکت فولاد مبارکه گفت: این شرکت یک پروژه ملی است و تا زمانی که وارد فولادمبارکه نشویم و از نزدیک با عظمت این بنگاه اقتصادی آشنا نشویم، نمیتوانیم دید مناسبی نسبت به این مجتمع صنعتی داشته باشیم، مدیران کشوری و استانی نیز باید با حضور در فولادمبارکه از مزیتهای این شرکت و خدماتی که به جامعه ارائه می‌دهد، بیش از پیش آشنا شده تا در مواقع لازم حمایت بیشتری از سوی آنها انجام شود.
نماینده مردم شهرستان شهرضا در ادامه گفت: فولادمبارکه یک پروژه ملی است و صنایع بالادستی و پایین دستی زیادی را حمایت می‌کند از این رو باید برای نگهداری و گسترش این صنعت مادر با توجه به اشتغالزایی که در سطح کشور پدید آورده و صادرات تأثیرگذار خود همه در کنار این مجتمع صنعتی سرآمد، از آن حمایت کنیم.
وی با اشاره به بروکراسی اداری استان اصفهان گفت: بروکراسی‌های اداری استان اصفهان نه تنها باعث جذب سرمایه‌گذار نشده بلکه استان اصفهان را به عنوان یک استان سرمایه گریز مطرح کرده است که همین نقیصه باعث شده تا طرح «پنجره واحد» که در کشور مطرح است را در استان اصفهان دنبال کنیم تا تمام مراحل دریافت مجوز به صورت متمرکز انجام شده و سرمایه‌گذاری تسریع شود.

منبع خبر: http://www.madannews.ir/?code=17697