به گزارش پایگاه خبری معدن نیوز، مرتضی هاشم پور مدیرعامل شرکت احداث صنعت و مجری طرح ایجاد زیربناها و زیرساخت‌های ایمیدرو، با بیان این مطلب افزود: با راه‌اندازی طرح فولاد نی‌ریز در نیمه دوم امسال، مسیر نی‌ریز-خرامه نیز از اهمیت زیادی برخوردار می‌شود که ایمیدرو پیشتر برنامه احداث جاده جدید را در برنامه‌های خود قرار داده بود.
وی افزود: براساس توافق‌های انجام شده، تامین اعتبار ۴۰درصد از این مسیر، توسط ایمیدرو صورت می گیرد و ۶۰درصد مابقی در اختیار اداره راه و شهرسازی استان فارس است.
هاشم پور، سهم ایمیدرو در این طرح را ۱۷٫۷ میلیارد تومان اعلام کرد و ادامه داد: تاکنون ایمیدرو حدود ۱۵ میلیارد تومان در این پروژه هزینه کرده است و به زودی ۲٫۷ میلیارد تومان نیز به این رقم اضافه می کند.
مدیر عامل شرکت احداث صنعت ارزش کل طرح جاده نی‌ریز به خرامه را  ۴۵ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت:  فاز نخست این طرح – به طول ۴۰ کیلومتر- تا پایان آذرماه راه‌اندازی می‌شود.
هاشم پور یادآور شد: با راه اندازی طرح آهن اسفنجی و فولاد سازی نی‌ریز که هم اینک توسط ایمیدرو در حال اجرا است، نیاز به حمل و نقل و ارتباط زمینی با جاده‌های استان از جمله شیراز و خارج از استان، بیش از پیش برای این منطقه اهمیت پیدا می‌کند از همین رو ضروری بود که همزمان با طرح فولاد، جاده جدیدی در منطقه احداث شود.
شرکت احداث صنعت از زیرمجموعه‌های ایمیدرو محسوب می‌شود که پیش از این طرح، ساخت و راه‌اندازی برخی از کارخانه‌های سیمان در داخل و خارج کشور ( از جمله سیمان ونزوئلا ) را برعهده داشت.

منبع خبر: http://www.madannews.ir/?code=17684