پایگاه خبری معدن نیوز- مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه گفت: در راستای تأمین نیاز مشتریان داخلی به خصوص تولیدکنندگان لوله و پروفیل، بخش اصلی تولید در فولادسازی و نورد پیوسته سبا به تولید محصولات با ضخامت پایین اختصاص یافت.
به گزارش پایگاه خبری معدن نیوز، بهرام سبحانی در جلسه کمیته مدیریت شرکت فولاد مبارکه و در جمع اعضای این کمیته با اشاره به لزوم تولید محصولات با ارزش افزوده بالاتر اظهار کرد: با تولید آهن اسفنجی و ورقهای ضخامت پایین در مجتمع فولادسبا نیاز بازارداخل این محصولات تأمین شده تا کشور از واردات اینگونه محصولات بی‌نیاز و مانع خروج ارز از کشور شویم.
بهرام سبحانی افزود: نظر به اینکه در آینده نزدیک ماشین ریخته گری شماره ۵ به بهره‌برداری خواهد رسید، باید مکانیزم بارگیری وتخلیه همگام با ظرفیت تولید تنظیم و زیرساخت‌های لازم از جمله محوطه‌سازی و حمل‌ونقل متناسب با ظرفیت، برنامه‌ریزی شود.
وی توجه به ایمنی را در شرکت بسیار مهم و ضروری خواند و افزود: نباید ایمنی فدای سرعت شود، جدیت در رعایت مسائل ایمنی، بازبینی وتست سیستم‌های هوشمند ایمنی و اطفای حریق و پیاده‌سازی استانداردهای ایمنی اتاق‌های کنترل برق از جمله مواردی است که باید به آن تأکید شود. در این بین باید به این نکته اشاره شود که باتوجه به راه‌اندازی طرح‌های توسعه، مسائل ایمنی در این طرح‌ها باید پیش‌بینی و اجرا شود.
ایشان با اشاره به برگزاری مجمع عمومی سالیانه گفت: در مجمع عمومی شرکت، مشکل مابه‌التفاوت تعدادی از بازنشستگان که هنگام واگذاری شرکت به بخش خصوصی از افزایش حقوق استفاده نکردند مطرح شد که در همین راستا معاون نیروی انسانی به همراه نمایندگان سهامداران اصلی و کانون بازنشستگان با پیگیری، موضوع گزارشی را برای مجمع آماده کند تا پس از تصویب، بتوانیم مشکل این گروه از بازنشستگان را مرتفع کنیم.
سبحانی در ادامه به مسائل زیست‌محیطی اشاره کرد وافزود: فولاد مبارکه یک واحد تولیدی بزرگ است و باید مسائل زیست‌محیطی را رعایت کند.همانطور که ایمنی را باید جدی بگیریم، .مسائل زیست‌محیطی را نیز باید در صدر اولویت‌های سازمان قراردهیم و در بحث‌های زیست‌محیطی از خودمان دفاع کنیم.
وی در ادامه به حضور فولاد مبارکه در محافل و بازارهای بین‌المللی اشاره کرد وگفت: بحث بهینه‌کاوی را دنبال می‌کنیم تا ارتباط تجاری برای فروش محصولات و ارتقای عملکرد شرکت و بهره‌وری تجهیزات و ماشین‌آلات ایجاد کنیم.

منبع خبر: http://www.madannews.ir/?code=17691