به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان طبق آمار گمرگ جمهوری اسلامی ایران در خرداد ماه سال جاری ۱۷ دستگاه سواری بنز وارد کشور شده، که از این تعداد بیشترین آمار واردات مربوط به E250مدل بوده است؛ البته در بین این خودروها یک دستگاه مرسدس مدل E200 نیز وجود دارد.

گفتنی است که ارزش ریالی این خودروها چیزی حدود ۳۵ میلیارد ریال(۳۴٫۷۰۲٫۹۵۰٫۷۳۲) و معادل یک میلیون دلار(۱٫۱۸۲٫۳۳۸) است.

خودروهای فوق در اروپا بین ۶۵ تا ۷۵هزار دلار قیمت گذاری می شود که (با احتساب نرخ دلار  ۳۵۰۰ تومان) چیزی حدود ۲۶۰ میلیون تومان تمام می شود؛ این درحالی است که اتومبیل های وارد شده در بازار با توجه به آپشن های مختلف از ۴۳۰ تا ۵۶۵ میلیون تومان به فروش می رسد.

لازم به ذکر است که این مرسدس ها از دو کشور آلمان و امارات متحده عربی وارد کشور شده است.

ارزانترین مدل مرسدس بنز لوکس ترین در بین ایرانی ها

مرسدس بنز کلاس E جزء کلاس های نسبتا ارزان و اقتصادی این کمپانی است اما در کشور ما در زمره لوکس ترین هاست؛ از ویژگی های فنی این خودروی آلمانی می توان به موتور ۴ سیلندری که با استفاده از گیربکس هفت دنده تیپ ترونیک حجم ۱۹۹۱ سی سی خودرو را به چرخ ها منتقل می کند، اشاره کرد که صفر تا صد کیلومتر را در ۷٫۴ ثانیه طی می کند .

از مشخصات این مدل مرسدس بنز که این روزها از محبوبیت خاصی میان ایرانیان برخوردار شده می توان به کروزکنترل،سنسور باران، پرده عقب، سقف پاناروما، سیستم کمکی پارک، مانیتور پشت سر، شش عدد رادار، گرم و سرد کن صندلی، کولر عقب دیجیتال، تنظیم ارتفاع، و تریم چوب بلوط داخل خودرو اشاره کرد.

 

منبع خبر: http://www.khabarpardaz.com/view-120465.html