به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)،در حالی که فدرال‌رزرو در نشست سیاست‌گذاری خود نرخ بهره را تغییر نداد و در پی تضعیف دلار در معاملات روز پنجشنبه قیمت طلا تثبیت شد.
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از رویترز، فدرال‌رزرو اعلام کرد خطرات کوتاه‌مدت چشم‌انداز اقتصادی آمریکا از بین رفته و این موضوع منجر به این شده تا سیاست‌های پولی انقباضی در سال جاری از سر گرفته شود. با وجود این فدرال‌رزرو به افزایش نرخ بهره در نشست بعدی خود در ماه سپتامبر اشاره‌ای نکرد.
طلا به افزایش نرخ بهره حساس است، به طوری که هزینه‌های فرصت نگهداری طلا را افزایش داده در حالی که موجب تقویت دلار می‌شود.
هر اونس طلا در معاملات امروز با رشدی ۰٫۹ درصدی هزار و ۳۳۹ دلار و ۱۰ سنت معامله شد.
برایان لن، تحلیلگر شرکت گلد‌سیلور اعلام کرد، تصمیم فدرال‌رزرو به طور کلی همراستا با انتظارات بوده است و بانک‌مرکزی نرخ بهره را تا قبل از ماه دسامبر افزایش نخواهد داد.
هر چه به جلو برویم تغییری در این احساس که فدرال‌رزرو چه خواهد کرد ایجاد نخواهد شد. بعید به نظر می‌رسد با توجه به انتخابات ریاست جمهوری در سال جاری نرخ بهره در ماه سپتامبر افزایش پیدا کند.
وانگ تائو تحلیلگر تکنیکال رویترز اعلام کرد: «‌ طلا ممکن است به صعود اخیر خود در سطح مقاومتی ۱۳۴۶دلاری پایان دهد، این تحلیل با استفاده از الگوی موجی و تحلیل اصلاحی فیبوناتچی ارائه شده است.»
شاخص دلار که این واحد پولی را در برابر ۶ واحد پولی اصلی مورد بررسی قرار می‌دهد با افتی ۰٫۴ درصدی به ۹۶٫۶۳۷ واحد رسید. در اوایل هفته، این شاخص با رسیدن به رقم ۹۷٫۵۶۹ واحدی بالاترین سطح خود را از ماه مارس به ثبت رساند.
به نوشته اقتصادنیوز، پس از اینکه فدرال‌رزرو ارزیابی مثبتی از اقتصاد آمریکا داشت،‌ بازارهای سهام در روز پنجشنبه رشد کردند. دارایی‌ها در SPDR،‌ بزرگترین صندوق حمایتی طلا در سه هفته گذشته نزدیک ۲۸ تن کاهش داشته است.

منبع خبر: http://banker.ir/news/167199/طلا-به-صعود-خود-پایان-می-دهد