به گزارش پایگاه خبری معدن نیوز ، هر تن سنگ‌آهن برای تحویل در ماه سپتامبر با رشدی ۱٫۴ درصدی در بورس کالای دالیان ۴۴۲ یوآن (۶۶ دلار) معامله شد. در بورس آتی شانگهای نیز قیمت هر تن میل‌گرد با رشدی ۰٫۴ به ۲۳۴۰ یوآن رسید.
هلن لائو، تحلیل‌گر آرگونات اعلام کرد: رشد قیمت سنگ‌آهن در حالی رخ داده که قیمت فولاد پس از سقوط در اوایل هفته گذشته به ثبات رسیده است. نشانه‌های مثبتی در بازار فولاد مشاهده می‌شود که شامل کاهش تولید در چین است.
بر اساس اعلام معامله‌گران، کاهش تولید از ۱۲ جولای آغاز شده بود و هم اکنون ادامه دارد. قیمت بالاتر سنگ‌آهن همچنین می‌تواند موجب کندشدن معاملات سنگ‌آهن در بازار فیزیکی شود.
بر اساس آمار بدست‌ آمده از شرکت مشاوره استیل‌هوم، در میان کاهش فعالیت‌های ساخت‌وساز چین در فصل تابستان، ذخایر سنگ‌آهن در بنادر کشور در ۲۲ جولای به ۱۰۵٫۶۵ میلیون تن رسید که بیشترین مقدار از دسامبر ۲۰۱۴ بوده است.
رشد متوسط تولید سالانه فولاد طی سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۰ در حدود ۰٫۱ درصد خواهد بود که بسیار پایین‌تر از رشد ۴٫۸ درصدی در بازه زمانی ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ است.
بر اساس اعلام TSI، هر تن سنگ‌آهن برای تحویل فوری به بندر تیانجین چین با رشدی ۰٫۲ درصدی در روز دوشنبه ۵۵ دلار و ۸۰ سنت معامله شد. این سطح کمتر از قیمت اوج ۶۸٫۷۰ دلاری ثبت شده در ماه آوریل بوده است. قیمت سنگ‌آهن امسال رشدی ۳۰ درصدی را تجربه کرده است

منبع خبر: http://www.madannews.ir/?code=17675