پایگاه خبری معدن نیوز- مدیر طرح درآلو گفت: هدف از اجرای پروژه درآلو تولید سالانه ۱۰۰ هزار تن کنسانتره سولفیدی با عیار ۲۶ درصد است.
به گزارش پایگاه خبری معدن نیوز، عطاءالله شمس‌الدینی با بیان اینکه اقدامات انجام‌شده در این طرح در دو بخش معدن و کارخانه‌های مربوط است در خصوص فعالیت‌های صورت گرفته در بخش معدن گفت: ۱۰ میلیون مترمکعب باطله برداری، استقرار ایستگاه هواشناسی و احداث جاده دسترسی به معدن از مسیر چهارطاق از مهم‌ترین اقدامات صورت گرفته در بخش معدن درآلو است.
وی اظهار کرد: علاوه بر این مطالعات ژئوتکنیک، پایداری دیواره و تخمین ذخیره معدن نیز انجام ‌شده است.
مدیر طرح درآلو با بیان اینکه در کنار اقدامات مربوط به بخش معدن بررسی‌های لازم در خصوص احداث کارخانه‌های مربوط برای تولید کنسانتره نیز صورت گرفته است، افزود: طراحی، تأمین و ساخت سنگ‌شکن اولیه و ارسال به بندر جبل علی، طراحی پایه کارخانه فلوتاسیون، تأمین تجهیزات مدار خردایش کارخانه فلوتاسیون، خاکبرداری محل احداث مخزن آب خام و انجام مطالعات ژئوتکنیکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین فعالیت‌های صورت گرفته برای احداث کارخانه‌های موردنیاز در معدن درآلو است.
شمس‌الدینی در ادامه درباره دیگر فعالیت‌های صورت‌گرفته در خصوص کارخانه گفت: تسطیح و آماده‌سازی محل احداث کارخانه فلوتاسیون، محل انبارها، استوک پایل، پست برق ساختمان‌های اداری و نصب دکل مخابرات برای پوشش تلفن ثابت و همراه و برقراری اینترنت و احداث خط یک مگاوات برق برای کارخانه فلوتاسیون نیز انجام شده است.
مدیر طرح دره‌آلو با بیان اینکه اقدامات مربوط به تملک ۴۰ هکتار از نواحی معدن، کارخانه و سد باطله به پایان رسیده است، ‌ادامه داد: عملیات تجهیز کارگاه و احداث مسیر کنار گذر سد باطله نیز آغاز شده است.
شمس‌الدینی با اشاره به امضای تفاهمنامه با مؤسسه امین به‌عنوان پیمانکار EPC درخصوص زمان اجرای این طرح و اتمام آن اظهار کرد: طبق برنامه اعلامی زمان آغاز عملیات ساختمان و نصب توسط مؤسسه امین از اول فروردین ۹۵ تا ۲۹ اسفند ۹۸ به مدت ۴ سال در نظر گرفته ‌شده است.
مدیر طرح درآلو با بیان اینکه رکود و کاهش قیمت‌های جهانی مس شرکت ملی صنایع مس ایران را به سمتی سوق داد که طرح معدن درآلو را به‌صورت شرکت‌پروژه اداره کند، افزود: مقرر شده است که تأمین سرمایه موردنیاز برای احداث کارخانه فلوتاسیون توسط کنسرسیومی متشکل از شرکت ملی صنایع مس ایران، شرکت گسترش صنایع و معادن ماهان و شرکت سرمایه‌گذاری آتیه صبا انجام شود تا مشکلی در خصوص تأمین بودجه لازم برای اجرای این پروژه پیش نیاید.

منبع خبر: http://www.madannews.ir/?code=17664