به گزارش پایگاه خبری معدن نیوز، علی اشرف افخمی در این دیدار با بیان تاریخچه‌ای از خدمات بانک صنعت و معدن در مدت ۶٠ سال فعالیت گفت: پروژه‌های زیربنایی زیادی در حوزه‌های پتروشیمی، فولاد، نیروگاه و داروسازی در این مدت توسط بانک صنعت و معدن تامین مالی شده و به بهره‌برداری رسیده است.
وی افزود: در ۳ سال گذشته در بخش تولید برق ٢ هزار مگاوات نهایی و اجرایی شده و ٣ هزار مگاوات نیز در دست اجراست و علاوه بر این برای توسعه شبکه ریلی نخستین پروژه قطار سریع السیر تهران – قم – اصفهان با تامین مالی به مبلغ یک میلیارد و ٨٠٠ میلیون یورو توسط بانک صنعت و معدن در حال اجراست.
مدیرعامل بانک صنعت و معدن افزود: دانش و مهارت اصلی این بانک تمرکز بر طرح‌های بزرگ صنعتی است اما در چند سال اخیر به صنایع کوچک و متوسط نیز به عنوان مبانی تحقق توسعه صنعتی توجه خاص شده است.
افخمی در ادامه از ارتباط این بانک با ۵۵ بانک بین‌المللی خبرداد و افزود: در دوران تحریم نیز فعالیت‌های بین‌المللی بانک صنعت و معدن قطع نشده و از طریق سایر بانک‌ها و به صورت غیر مستقیم انجام می‌شده است.
وی گفت: بانک صنعت و معدن در حوزه تطبیق با قوانین و مقررات بین‌المللی، مبارزه با پولشویی و سایر استاندارد‌های بین‌المللی نظیر(I.F.R.S) پیشتاز بوده و شریک قابل اتکایی برای موسسات مالی بین‌المللی محسوب می‌شود.
لونکا روهله نیز در این دیدار ضمن ابراز علاقه برای همکاری بانکی در بخش صنایع کوچک و متوسط (S.M.E) گفت: تخصص اصلی ما در زمینه اعطای خطوط اعتباری به این بخش از صنایع است.
وی گفت: هدف ما اعطای تسهیلات نیست بلکه به دنبال گسترش ارتباط بانکی هستیم تا از این طریق منابع لازم در اختیار نظام بانکی کشور شما قرار گیرد.

منبع خبر: http://www.madannews.ir/?code=17669