به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)،به نقل از بلومبرگ،‌ سطوح متفاوت از تحمل برای رشد قیمت در حال شتاب احتمالا مهمترین موضوع مورد بحث خواهد بود. موضوعی که باعث شده در حال حاضر ۹ عضو کمیته سیاست پولی بانک مرکزی انگلستان نیاز به محرک‌ها را احساس کنند.
افت پوند از زمان رای به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا احتمالا هزینه‌های واردکننده و فشارهای تورمی را افزایش خواهد داد. استرلینگ حداقل ۷ درصد در برابر تمامی ۱۰ واحد پولی اصلی دیگر تضعیف شده است و همین موضوع باعث شده تا اقتصاددانان در بررسی بلومبرگ پیش‌بینی خود را از رشد قیمت تقویت کنند.
تورم که در ماه ژوئن ۰٫۵ درصد گزارش شده بود در نیمه دوم سال ۲۰۱۷ احتمالا به ۲٫۲ درصد خواهد رسید و از هدف ۲ درصدی بانک مرکزی فراتر خواهد رفت.
در حالی که صورتجلسه نشست ماه جولای نشان می‌دهد که اغلب اعضای کمیته سیاست‌گذاری انتظار سیاست‌های انبساطی را در نشست چهارم آگوست دارند،‌ تفاوت‌ها در چشم انداز رشد قیمت‌ها، خطر عدم توافق را افزایش می‌دهد.
گرتجان ولیج (تنها مقام رسمی که رای به محرک‌های بیشتر در ماه جاری داد) اعلام کرده سیاست‌گذاران می‌توانند به اثرات کوتاه مدت نگاهی انداخته و اعتبار تورم میان‌مدت را حفظ کنند. در همین راستا، اندی هالدان، اقتصاددان ارشد اعلام کرد: در واقع هیچ دوراهی‌ای وجود ندارد  چرا که خطر تورم بالاتر فروکش خواهد کرد.
از سوی دیگر، مارتین ویل و کریستین فوربس هر دو اعلام کردند خطر تورم بالای هدف،‌ اقتصاد این کشور را تهدید می‌کند. فوربس اعلام کرده حتی بدون تسهیلات بیشتر، خطر افزایش قیمت مصرف‌کننده به بالای هدف تورمی بانک مرکزی انگلستان در دو سال آینده وجود دارد در حالی که ویل اعلام کرد ضعف در تولید باید به اندازه کافی بزرگ باشد تا هرگونه «از حد خارج شدن» را جبران کند.
به نوشته اقتصادنیوز، چیزی که مشخص است این است که بانک مرکزی انگلستان احتمالا پیش‌بینی تورمی خود را در ماه آگوست افزایش خواهد داد. در آخرین پیش‌بینی‌های این بانک در ماه می ۲۰۱۶، کمیته سیاست‌گذاری اعلام کرد که رشد قیمت مصرف‌کننده تا دو ماهه دوم سال ۲۰۱۸ زیر هدف تورمی خواهد بود.

منبع خبر: http://banker.ir/news/166948/چشم-انداز-تورم-در-بانک-مرکزی-انگلستان