به گزارش پایگاه خبری معدن نیوز، سعید نظام دوست در جریان بازدید سرزده مهدی کرباسیان معاون وزیر و رییس هیات عامل ایمیدرو از طرح فولاد سبزوار ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: درحال‌حاضر، ۸۰ درصد فعالیت‌های ساختمانی (سیویل)، ۹۰ درصد نسوزکاری و ۷۵ درصد پایپینگ (لوله کشی) واحد احیا به اتمام رسیده است.
وی افزود: همچنین، ۷۰ درصد تجهیزات و اسکلت فلزی این واحد نصب شده و تا پایان آذرماه عملیات نصب به پایان می‌رسد و پیش‌بینی می‌شود که تا پایان امسال این طرح به مرحله بهره‌برداری برسد.
نظام دوست ادامه داد: در بخش تامین تجهیزات واحد احیا، ۸۰ درصد تامین شده و ۲۰ درصد تامین تجهیزات در حال تامین است. از تجهیزات مورد نظر، ۶۵ درصد سهم داخلی و ۳۵ درصد سهم خارجی است. این در حالیست که در ابتدا قرار بود سهم داخلی و خارجی تامین تجهیزات به ترتیب ۵۵ و ۴۵ درصد باشد.
طرح فولاد سبزوار یکی از طرح‌های استانی فولاد با ظرفیت ۸۰۰ هزار تن (و قابل افزایش تا یک میلیون تن) آهن اسفنجی است که در منطقه جوین شهرستان سبزوار واقع است.
رییس هیات عامل ایمیدرو نیز در این بازدید به اهمیت موضوع تامین مالی طرح اشاره و اظهار امیدواری کرد که با تلاش‌های در حال انجام، واحد احیای مستقیم طرح فولاد سبزوار سریع تر به بهره‌برداری برسد.

منبع خبر: http://www.madannews.ir/?code=17645