پایگاه خبری معدن نیوز- رییس هیات عامل ایمیدرو در جلسه ای با حضور مدیران ستادی و شرکت های تابعه این سازمان،‌ تاکید کرد: ایمیدرو طی ۳ سال اخیر در شرایطی بیش از ۳۰ طرح را فعال کرد که با شرایط سخت و تنگنای مالی مواجه بود.
به گزارش پایگاه خبری معدن نیوز، مهدی کرباسیان در مراسمی که برای تقدیر از خدمات معاون مالی و اداری این سازمان سخن می گفت، ‌ابتدا با اشاره به انتخاب ایمیدرو به عنوان سازمان برتر وزارت صنعت معدن و تجارت گفت: این سازمان در شرایطی توانست به این توفیق دست یابد که طی سه سال اخیر با شرایط سخت مالی برای فعال کردن و اجرای طرح ها مواجه بود با اینحال توانست با کمک مدیران و کارشناسان این مجموعه، بیش از ۳۰ طرح را فعال و تعدادی را نیز راه اندازی کند.
وی تصریح کرد: تمامی بخش های ستادی،‌ شرکت و واحدهای این سازمان از جمله مالی و اداری،‌ اکتشاف،‌ معادن،‌ آموزش پژوهش و فناوری، تحقیق و توسعه، بهداشت ایمنی و محیط زیست و … برای فعال شدن طرح ها نقش آفرینی کردند.
معاون وزیر صنعت معدن و تجارت در عین حال از نقش برجام در اقتصاد کشور یاد کرد و گفت: امروزه شرایط همکاری‌های بین المللی بخش معدن و صنایع معدنی با سال‌های پیش قابل مقایسه نیست به طوری قراردادها و تفاهمنامه های بین‌المللی در سایه برجام عملی شده است.
وی تاکید کرد: در ابتدای دولت یازدهم در شرایطی که ایمیدرو منابع مالی در اختیار نداشت با استفاده از تجارب مدیران و به ویژه معاونت مالی و اداری و همچنین سایر بخش ها،‌ از پیچ سخت مشکلات مالی عبور کرد.
معاون پیشین مالی و اداری ایمیدرو نیز در این نشست در ابتدا با تشکر از همکاری اعضای هیات عامل،‌ مدیریت ها و بدنه کارشناسی این سازمان گفت: کار کردن در شرایط بی پولی هنر است به طوری که با همت جمعی مدیران و کارشناسان، طرح های راکد فعال شد و برخی نیز طبق زمان بندی وارد چرخه تولید شدند.
وی تاکید بر قانون‌مداری و حسن اعتماد را دو مشخصه اصلی هر سازمان پویا دانست و اظهار کرد: بدون منظور کردن این دو اصل، سازمان قادر به انجام رسالت خود نیست به ویژه آنکه در نبود اعتماد،‌ ناامیدی ایجاد می شود.
قاسمی تاکید کرد: طرح ها و برنامه های این سازمان با کمک تک تک افراد انجام شده و برآیند کار جمعی محسوب می‌شود.

منبع خبر: http://www.madannews.ir/?code=17647