پایگاه خبری معدن نیوز- نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی و فرماندار این شهرستان ضمن حضور در ذوب آهن اصفهان با مدیرعامل و جمعی از مسئولان این شرکت دیدار و گفت‌وگو کردند.
به گزارش پایگاه خبری معدن نیوز ، مدیرعامل ذوب آهن ضمن تمجید از رویکرد تعاملی نماینده مردم شهرستان لنجان در مجلس و مسئولان این شهرستان، گفت: یکی از اولویت‌های اصلی ذوب آهن که با جدیت و علاقه تمام پیگیری می‌شود مسائل زیست‌محیطی است و در این راه با تمام توان اقدام می‌کنیم. ضمن اینکه تعامل خوبی با منطقه داریم و به دنبال افزایش آن هستیم اما مشکلات نقدینگی و بدهی‌های این شرکت همچنان وجود دارد.
احمد صادقی با اشاره به پروژه‌های صورت گرفته در این شرکت جهت کاهش مصرف آب گفت: میزان مصرف آب ذوب آهن از زاینده رود بسیار کمتر از سهم اختصاص یافته به این شرکت است و اقدامات مختلفی نیز در این خصوص در دست اقدام است.
وی افزود: در شرایطی کنونی، صنایع فولادی با مشکلات جدی بسیاری مواجه هستند و ذوب آهن به دلیل تولید به روش کوره بلند که نیاز به کک و زغال سنگ دارد، مصائب بیشتری را تحمل می‌کند. در این شرایط سخت، متاسفانه سیاست‌های متخذه در زمینه زغال سنگ مبنی بر وضع تعرفه و محدودیت واردات نیز مشکلات را دوچندان کرده است. این در حالی است که ظرفیت تولید زغال داخلی جوابگوی واحد‌های تولید کک کشور نیست. ضمن اینکه زغال داخلی به دلیل عدم مرغوبیت باید با زغال وارداتی ترکیب شود تا کک مرغوبی حاصل کند.
 کوهکن در این دیدار بر حمایت از ذوب آهن اصفهان و طرح‌های اصلاحی ذوب آهن برای برون رفت این شرکت از مشکلات کنونی تاکید کرد و گفت: رونق و پیشرفت این شرکت بر منطقه تاثیر مستقیمی دارد و و از طرفی اگر ذوب آهن با مشکلات جدی مواجه شود، آثار زیانباری برای منطقه خواهد داشت بنابراین از فعالیت‌ها و اقداماتی که به حل مشکلات این شرکت بیانجامد، با تمام توان حمایت می‌کنیم.
سید محسن سجاد فرماندار شهرستان لنجان نیز در این دیدار، تعاملات ذوب آهن با منطقه را خوب توصیف کرد و ضمن اعلام حمایت از اقداماتی که این تعاملات را افزایش داده و منافع ذوب آهن ومنطقه را در پی داشته باشد، ابراز امیدواری کرد که با رویکرد مدیریت این شرکت، شاهد افزایش همکاری‌های دوطرفه باشیم.

منبع خبر: http://www.madannews.ir/?code=17651