به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)،در تبصره یک این لایحه آمده است: تسهیلات قرض الحسنه ازدواج برای هر یک از زوجین از ۳ میلیون تومان به ۱۰ میلیون تومان با دوره بازپرداخت ۴ ساله افزایش می یابد و در تبصره دو نیز گفته شده بانک مرکزی موظف است اعطای تسهیلات قرض الحسنه ازدواج را به نحوی مدیریت کند که تعداد جوانان در صف وام ازدواج در پایان هر ماه کمتر از ۵۰ هزار نفر باشد.
در نهایت هفته گذشته بانک مرکزی بالاخره پس از گذشت حدود یک ماه از ابلاغ قانون بودجه ۹۵ به دستگاه‌های دولتی و اجرایی، بخشنامه وام ازدواج را به ۲۶ بانک‌ ابلاغ کرد.
اسامی بانک‌هایی که موظف به پرداخت وام ازدواج شدند شامل بانک ملت، بانک رفاه کارگران، بانک مسکن، بانک سپه، بانک کشاورزی، بانک ملی ایران، بانک تجارت، بانک صادرات ایران، پست بانک ایران و نیز صندوق کارآفرینی امید، بانک پارسیان، بانک سامان، بانک قرض الحسنه مهر ایران، بانک انصار، بانک دی، بانک قرض الحسنه رسالت، بانک توسعه تعاون، بانک ایران زمین، بانک حکمت ایرانیان، موسسه اعتباری کوثر و بانک پاسارگاد می شود.
پیش از این وام ازدواج ۳ میلیون تومان برای هر نفر بود که اقساط آن حدود ۸۲ هزار تومان در مدت سه سال می شد و با مصوبه جدید مجلس و پرداخت ۱۰میلیون تومان وام قرض‌الحسنه ازدواج اقساط این تسهیلات حدود ۲۲۶ هزار تومان خواهد شد.
به نوشته ایلنا، کل سود این تسهیلات نیز در مدت ۴ سال حدود ۸۵۰ هزار تومان است.
البته این مبلغ باید طی ۴۸ ماه به صورت ماهیانه به بانک پرداخت کننده تسهیلات ازدواج پرداخت شود.

Untitle2d

منبع خبر: http://banker.ir/news/166847/متقاضیان-وام‎ازدواج-به-سایت‎بانک‎مرکزی-بروند