پایگاه خبری معدن نیوز- مدیر مجتمع فروکروم جغتای گفت: ایران می‌تواند با توسعه تولید صنعت فروکروم ، سهم این محصول را در تولید ناخالص ملی افزایش دهد، زیرا آینده روشنی پیش روی این صنعت است.
به گزارش پایگاه خبری معدن نیوز، محمدرضا پیرحسینلو افزود: چین در چند سال گذشته رشد و توسعه خود را بر اساس برخی از ملاحظات سیاسی‌ تعدیل کرده و تصمیم گرفته است برخی از صنایع آلاینده خود را متوقف کند.
وی خاطر نشان کرد: توقف تولید برخی صنایع آلاینده در چین موجب شده تا این کشور مجبور شود برای تأمین فروکروم صنایع خود به سایر کشورهای تولیدکننده متکی شود و این موضوع تاثیر به‌سزایی برای محصول فروکروم در ایران داشته است، به‌طوری که در طی یک سال گذشته بسیاری از شرکت‌های بزرگ چینی و حتی اروپایی خواستار خرید و دریافت امتیاز عرضه فروکروم ایران شدند.
مدیر مجتمع فروکروم جغتای با اشاره به مشکلات موجود در صنعت تولید فروکروم گفت: در حال حاضر مصرف‌کنندگان این محصول به دلیل بهای پایین محصولات بی‌کیفیت چینی به خرید آن ترغیب می‌شوند و این امر باعث می‌شود محصول نهایی آن‌ها با کیفیت پایین تری تولید شود و این در حالی است که محصول ایرانی از لحاظ کیفیت با تولیدکنندگان برتر دنیا در حال رقابت است و سالانه حدود ۸ تا ۱۰ هزار تن فروکروم به کشورهای بلژیک، هلند، ترکیه، اکراین، ارمنستان و چین صادر می‌شود، بنابراین مشخص بوده که کیفیت محصولات ایران در حد رقابت با سایر نمونه های مشابه است.
پیرحسینلو اظهار کرد: هنگامی که مصرف‌کنندگان ایرانی به سمت خرید محصولات چینی سوق پیدا می‌کنند، نشان می‌دهد که فروکروم ایران همچنان جایگاه اصلی خود را در مصرف‌کنندگان ایران پیدا نکرده است.
وی تصریح کرد: برای حل این مشکل باید از سویی نگاه خریداران ایرانی به این محصول تغییر کند و از سوی دیگر نرخ تعرفه واردات افزایش پیدا کند.

منبع خبر: http://www.madannews.ir/?code=17652